Podle jeho slov ale kletečenský zookoutek do konce letošního roku opustí většina z jeho obyvatel.
„Končím, už toho mám dost," řekl Váňa. Jak dodal, zookoutek zavírá kvůli lidem. Hlavním důvodem je údajná krádež čtyřiceti tisíc korun, které Váňovi zmizely z jeho domu letos v červnu.

Obnos si podle něj odnesli Dominik a Daniela Koučtí, kteří u něj několik dní pracovali.  Policisté je ale neobvinili. „Jejich vinu jsme neprokázali. Celou věc jsme prošetřili, ale nepodařilo se nám usvědčit pachatele. Proto jsme 27. srpna případ odložili," sdělila Hana Kotková, pelhřimovská mluvčí Policie České republiky.

„Ty peníze jsem měl na péči pro zvířata. Pokud je někdo schopný udělat něco takového a policie s tím nic neudělá, nemám chuť zookoutek dál udržovat v chodu. Lidi jsou zlí," nechal se slyšet „zvířecí táta" s tím, že krádež hodlá řešit přes právníky.

A co bude se všemi zvířaty? „Pár si jich nechám, většinu se pokusím za pomoci kamarádů rozdat do dobrých rukou a některá asi budou muset jít na jatka," podotkl Ladislav Váňa.

Konec kletečenského zookoutku okomentoval i starosta Humpolce Jiří Kučera, jehož je Kletečná místní částí. Město tamnímu zvířecímu azylu podávalo pomocnou ruku.

„Pana Váňu jsme materiálně podporovali, on nám 
v případě potřeby odchytával toulavá zvířata. Zookoutek je jeho dobrovolnou aktivitou, kterou může kdykoliv ukončit," uvedl Kučera. „Pokud počet zvířat zredukuje, možná to bude lepší, protože nevím, co bychom dělali, kdyby se 
o ně pan Váňa už nemohl dále starat. Každopádně před ním ale smekám. Za své úsilí si to zaslouží," uzavřel Kučera.