Do školy přicházely děti podle předem stanového času dvěma vchody. „Školákům jsme po příchodu změřili teplotu. Žáci musí dodržovat dvoumetrové rozestupy a nesmí se shromažďovat. Jinak do budovy školy doprovod dětí vstupovat nesmí,“ shrnul Vladimír Dobal nařízení, podle kterých se musí ve škole řídit.

Aneta Bröcklová.
Těším se na nové výzvy i na své klienty, říká tatérka

Děti ze 3. A se do kamenické školy vrátily s úsměvem na tváři. „Jsme rádi, že se zase vidíme. Děti jsou šikovné. O přestávce jsem se na ně byla ve třídě podívat. Neschází se a rozestupy dodržují. Roušky musí nosit mimo třídy, takže při výuce, když sedí samostatně, je nemáme,“ řekla třídní učitelka 3. A Dana Maršáková. Žáci, kteří pracují ve třídě po skupinkách, však roušky nasazené mít musí.

Po dvouměsíční pauze musela školačka nejprve zkontrolovat aktovku. Do školy se už těšila.
Druhačka Veronika ze Žďáru se už do školy těšila. Podívejte se na její návrat

Po škole se děti přesunuly do tamní jídelny, kde na ně čekaly další novinky. „Děti všechno dostanou přímo u výdejního okénka. Prakticky na nic tu tedy nesahají. A když si chtějí přidat, tak musí celý tác vrátit a jít si znovu pro jídlo. Na oběd chodí děti po skupinkách a sedají si ke stolům po dvou k barvám, které jim určíme. Další skupinka si sedá zase jinam,“ prozradila Alena Stará, zástupce ředitele pro první stupeň.

Přívalový déšť páchal škody také v obci Želiv na Pelhřimovsku.
Podívejte se: Déšť doslova spláchl Želiv na Pelhřimovsku