Ti Váňu obvinili z týrání zvířat, on zase tvrdí, že mu vzali peníze.

Manželé Koučtí, kteří na Pelhřimovsku údajně chtějí pomáhat zanedbávaným zvířatům, se do Váňova útulku  nechali „naverbovat" jako pomocníci za byt a stravu.

Ve zvířecím azylu však vydrželi pracovat pouhých pět dní. Prohlašují, že Váňa zvířata chová v nevyhovujících podmínkách, dostatečně je nekrmí a některá žijí i v prostředí, kde si mohou způsobit zranění.

„Například jeden ze psů – německý ovčák – měl v kotci skleněné střepy, o které si poranil tlapku a Ladislav Váňa k němu odmítl zavolat veterináře," vylíčila Daniela Koucká.

Stejně se podle jejích slov majitel zookoutku zachoval i v případě nemocných koní.  „U těch Váňa konstatoval, ať klidně chcípnou," dodal Dominik Koucký s tím, že pokud nějaký obyvatel útulku skutečně uhynul, tak s ním Váňa nakrmil jiná zvířata nebo ho zahrabal do hnoje. „Tak to udělal i v případě mrtvého telete," uvedl Dominik Koucký.

Krádež peněz

Váňa ale tato napadení popírá a považuje je za nehoráznou lež. „Myslíte si, že kdybych týral zvířata, tak by pes Míša urazil po svých sedmdesát kilometrů, aby se ke mně vrátil?" hájil se Váňa činem psa, který před nedávnem obletěl celou republiku.

Jak vzápětí dodal, manželé Koučtí podle něj sami nejspíš nemají čisté svědomí. Ladislav Váňa je podezřívá z krádeže peněz, které měl schované na péči o zvířata.

„Vzali mi čtyřicet tisíc korun a ještě k tomu nářadí," přiblížil Váňa, který celou věc nahlásil na policii v Humpolci. Jak sdělila policejní mluvčí Hana Kotková, podle Ladislava Váni ke krádeži došlo ve středu, což je poslední den, který Koučtí v zookoutku strávili.

Uvádí to v oficiální stížnosti na Ladislava Váňu, se kterou se ve čtvrtek obrátili na Městský úřad v Humpolci. „Podnět jsme zaznamenali a předali Krajské veterinární správě v Jihlavě," potvrdil Jiří Fiala, tajemník humpoleckého městského úřadu.

Jak dodal ředitel jihlavské krajské veterinární správy Božek Vejmelek, podnětem se budou zabývat. „Situaci prošetříme, a pokud shledáme nějaká pochybení, tak případ předáme zpět humpoleckému městskému úřadu, na kterém bude, aby udělil případné sankce," vysvětlil Vejmelek.