Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Znalý Mikuláš na objednávku ví, že jeden čert často bohatě stačí

Pelhřimov – Opozdilci budou shánět návštěvu Mikuláše, anděla a čertů asi už těžko. Na objednávky návštěvy známé trojice, která chodí za dětmi
a někdy i dospělými 5. prosince, je v tuto chvíli už pozdě.

2.12.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Jakub Bílek z Pelhřimova
v převleku za Mikuláše se svými přáteli čertem Vojtěchem Bílkem, andělem Markétou Chábovou a Markem Doskočilem, řidičem a koordinátorem v jedné osobě, přijímali objednávky už měsíc a půl před samotným Mikulášem.

V sobotu v půl třetí mají 
v plánu navštívit Rodinné centrum Krteček v Palackého ulici. Poté vyráží na domluvené návštěvy k rodinám. „Jsme schopni udělat dvacet šest návštěv po celém Pelhřimově. Bylo nutné si dobře naplánovat trasu, abychom nepřejížděli z jedné strany města na druhou. Jsme případně ochotni zajít do rodiny, která si nás odchytne například na chodbě paneláku," naznal Jakub Bílek.

Zmínil také, že jeden čert bohatě stačí. Je to z důvodu menších bytů. „Někdy máme problém se ve třech lidech vmáčknout a u pár rodin je čert za dveřmi, jelikož mají děti veliký strach," zmínil Bílek. Tato parta má zásadu, že čert chodí bez gumové masky, je pouze namalovaný. „Nechceme děti natolik vyděsit, aby při návštěvě Mikuláše nebo i po ní děti koktaly vystrašením," dovysvětlil Bílek.

Rezervace na návštěvu Mikuláše přijímala i parta studentů z Pelhřimova. „Většinou dáváme malé letáčky do školek a na první stupeň základní školy okolo 20. listopadu. Rodiče nám pak volají nebo píší maily a domlouváme se na čase. Máme i stálé zákazníky, kteří se nás ptají většinou na začátku listopadu, jestli 
s nimi počítáme," zmínila studentka Kateřina Hubková.
Kateřina Hubková s partou nadšenců ve stálé sestavě Mikuláš, anděl a dva čerti vyráží většinou kolem půl páté večer. Stihnou navštívit okolo patnácti až sedmnácti rodin po Pelhřimově, ale i v blízkých vesnicích, jako je Starý Pelhřimov nebo Putimov. Domů se vracejí okolo osmé hodiny večer.

Návštěva Mikuláše rodinu vyjde okolo dvou set až tří set padesáti korun. „Už máme plno. Týden před 5. prosincem už jen ladíme časový plán návštěv, proto není vhodné nechávat objednávku na poslední chvíli," zdůraznila Kateřina Hubková.
Na rozdíl od větších okresních měst, kde je nutné domluvit si návštěvu Mikuláše hodně dopředu, na venkově takový problém nemají. V některých vesnicích v okrese se drží tradice návštěvy jednoho Mikuláše. Ten projde celou vsí a navštíví všechny její obyvatele a teď v sobotu možná i jejich hosty.

Do sálu hospody ve Štítném dorazí Mikuláš 5. prosince už 
v půl druhé. Připravena bude Mikulášská nadílka. Nebudou chybět soutěže pro děti 
a klání o nejlepší vánoční cukroví. Vítěz obdrží ocenění Zlatá trouba 2015.

Johana Mrkvicová

Autor: Redakce

2.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Za Pelhřimovem vznikla nová alej.
18

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Od sokolovny zmizel červený golf

Humpolec – Po odcizeném osobním automobilu v hodnotě dvaceti tisíc korun a po pachateli krádeže pátrají od poloviny týdne humpolečtí policisté.

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Pelhřimov – Domov pro seniory v Pelhřimově stanovil nová pravidla pro přijímání osob. Místo v něm získají pouze občané ze spádové oblasti Pelhřimova. Domov má i další plány do budoucna. Chce rozšiřovat kapacitu a získat certifikaci Značka kvality.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení