Důvodem je bezpečnost. „Prostor u požární zbrojnice v Pravíkově je k těmto účelům poměrně nevhodný. Tento bod už v loňském roce projednávala minulá rada města, která pronájem pozemku také neodsouhlasila. Odbor výstavby se ještě dotazoval na Ředitelství silnic a dálnic, kde se k tomu také vyjadřovali, byť neoficiálně, negativně, a to z toho pohledu, že ve zmíněných prostorách je výjezd místní komunikace. Situace je tam tedy poměrně nepřehledná a pokud by tam stála ještě další auta, výjezd by byl ještě nebezpečnější,“ odůvodnil starosta Kamenice nad Lipou Jaromír Pařík rozhodnutí rady.

Žádost o pronájem části pozemku v Pravíkově podal Václav Duben, který provozuje stánek se zmrzlinou mimo jiné i v Ústrašíně. „Ústrašín má obchvat, proto chci stánek se zmrzlinou přesunout někam na hlavní tah, který vede z Pelhřimova do Jindřichova Hradce a Pravíkov se mi zdál jako dobré řešení. Byl jsem domluvený s pánem, který tam dělá med, takže by si ve stánku prodával med a točil zároveň i zmrzlinu,“ přemítal Václav Duben.

Dodal také, že Ústrašín byl ještě před vybudování obchvatu, který slouží od srpna 2017, ideálním místem pro zmrzlinový stánek. „Za ty roky se Ústrašín vypracoval na hodně slušné místo, lidé byli spokojení a zastavovali tam,“ konstatoval zmrzlinář Václav Duben.

V tuto chvíli ale musí hledat jiné řešení. „Někam jsem ten stánek dát chtěl, ale ono už není moc kam. Teď se projíždí pomalu pouze Pravíkovem a jinak je všude jinde obchvat. Ještě je na této trase Vodná, ale tam není vhodné místo pro zastavení,“ řekl Duben.

Osvěžit se během letních měsíců točenou zmrzlinou by milovníci této pochoutky teoreticky mohli i na čerpací stanici Mol u Kamenice nad Lipou. „To by bylo asi také zajímavé místo. Je to na hlavní silnici, lidé se tam zastavují, takže by si na to asi také zvykli,“ uvažoval Duben nad touto variantou.