Malí i velcí pracanti ze Zajíčkova pojali akci s mottem Zajíčkov pro děti, za nímž se skrývá potřebná oprava dětského hřiště. „S chlapy se pustíme do oprav oplocení a potom zkontrolujeme hrací prvky na hřišti, aby bylo vše dotažené, a nic se neuvolnilo. Ženský vyplejí celé hřiště a popřípadě sem ještě dovezeme další písek, aby ho tu měly děti dost," popsal naplánované práce na sobotní odpoledne starosta Zajíčkova Milan Průcha.


S pletím hřiště pomohly i děti


Pomoci s opravou dětského hřiště v Zajíčkově přišlo v sobotu dvacet dobrovolníků. „Malé děti jsou tu na hřišti s námi, ale snaží se i malá Rozička, která se do práce také zapojila," říká s úsměvem Průcha.


Letošní motto projektu 72 hodin zní: „Zasaď strom třeba se starostou." „U příležitosti akce 72 hodin si tu nakonec všichni společně zasadíme strom. Zvolili jsme japonský smrk, který nám tu, až trochu vyroste, bude poskytovat příjemný stín. Když bychom se projektu zúčastnili i příští rok, v což doufám, tak bychom si tu zasadili ještě druhý strom," pověděl Milan Průcha.


Dodal, že i když se projektu zúčastnili letos poprvé, není dobrovolnictví v jejich obci ničím výjimečným. „Hlavně na jaře se u nás sejde parta lidí, která vyrazí na jarní úklid obce. Většinou sesbíráme odpadky, které se tu v obci po zimě objeví, natřeme, co je potřeba, a také si uklidíme garáže," prozradil zajíčkovský starosta.

Na opravě dětského hřiště se podílela i Mirka Hejdová ze Zajíčkova. „S dnešní prací, kterou jsme tu odvedli, jsem velmi spokojená. Pomoct přišlo i celkem dost lidí. Ke zlepšení by se v mém okolí určitě našlo ještě spoustu věcí, například místní parčík by potřeboval proplít," pověděla Hejdová, která se tradičně zapojuje i do jarního úklidu v obci.