Na některou z pěti připravených tras v délce od šesti do 100 kilometrů se tak jako každý rok od vyklantické hospody vydalo 172 zaregistrovaných účastníků pochodu. Někteří z pěších turistů vzali s sebou do přírody i psy, těch se zúčastnilo nejméně deset. „Zájem nás příjemně překvapil. Loni se zúčastnila stovka turistů, dvojnásobnou účast jsme opravdu nečekali,“ poznamenala krátce po společném startu účastníků v 11 hodin za vyklantické organizátory Michaela Dudová.

Pořadatelé změnili termín, kvůli kolizi s jinými akcemi ve Vyklanticích přesunuli 53. ročník dálkového pochodu Zapomenutými kouty Vysočiny poprvé v jeho historii ze druhé poloviny června na počátek července. „Vůbec jsme nevěděli, jak se změna termínu na zájmu ze strany turistů projeví. Jsme rádi, že to nakonec bylo vyšší účastí,“ pochvalovala si Michaela Dudová.

Tak jako v předešlých ročnících po obnovení tradice před několika lety dost početnou skupinu účastníků tvořili cykloturisté. Mezi nimi byla i Helena Kanocz, která díky bydlišti v Novém Jičíně byla zřejmě účastnicí z nejvzdálenější destinace. „Jsem tady s partou přátel, většinou jsou z Prahy. Setkáváme se tady vždy na začátku července, možnost zúčastnit se pochodu nás potěšila,“ řekla Helena Kanocz.