V objektu postaveném začátkem 70. let minulého století už byl rozpraskaný beton. Nyní se nově betonují stěny, takzvaná „hlava" nádrže" a pak dojde k vyčištění nádrže, zanesené naplaveninami.
Vše na závěr završí nové dřevěné oplocení nádrže, které nahradí dosavadní drátěný plot a bude se více hodit do vesnického prostředí.

Jak uvedl starosta obce František Straka, veškeré práce vyjdou na 470 tisíc korun, z toho přes sto tisíc má Vokov čerpat z krajské dotace Programu obnovy venkova. Celý projekt revitalizace návsi začal už loni, kdy se za 120 tisíc korun osadily nové obrubníky a za necelých čtyřicet tisíc uskutečnily parkové úpravy. K tomu se přiřadila i oprava kapličky, která má nyní novou dlažbu, je naštukovaná a nabílená a má nově natřenou šindelovou střechu.

Její oprava vyšla na 90 tisíc korun. Vedle ní také hasiči při oslavách 80 let místního sboru zasadili památnou lípu. Příští rok mají zkrášlování návsi završit parkové úpravy včetně cestiček vysypaných pískem, které navrhuje odborná firma.

Jak dodal starosta, dohromady se tak za tři roky na návsi proinvestuje tři čtvrtě milionu korun. Obec se díky novým stavebním parcelám rychle rozrůstá, za posledních zhruba deset let se podle Františka Straky počet obyvatel zvedl z 65 na 160.