Tentokrát se v Jiřicích uskuteční jubilejní desáté setkání rodáků, které nabídne bohatý program.

„Od dvou hodin odpoledne se začnou rodáci scházet v sále místní hospody Pod lípou. Na každém takovém srazu jim ukážeme obecní kroniku, aby do ní mohli nahlédnout a podívat se, co se za ty dva roky událo nového. Vydáme i občasník s názvem Jiřická lípa. Pořídili jsme také stolní kalendář na příští rok a další upomínkové předměty," zmínil starosta Jiřic Miroslav Jirků.

Ten dále uvedl, že rodáky, kteří na setkání dorazí, nejdříve seznámí se změnami, které se v obci udály. Přítomní si rovněž vzpomenou na ty, kteří už bohužel z našeho světa odešli.

„Setkání zpříjemní vystoupení dětí. Ty zarecitují básně či zazpívají připravené písně," doplnil Jirků s tím, že poté bude dán prostor také rodákům a jejich dotazům. K posezení v sále hospody bude hrát kapela Vysočinka.

V rámci desátého srazu jiřických rodáků je naplánováno také svěcení nově postavené kapličky v parku proti tamnímu kostelu svatého Jakuba, jež se uskuteční v půl páté odpoledne. Svěcení bude spojeno se Mší svatou. V případě nepříznivého počasí se tato část programu uskuteční ve zmíněném kostele.

Na setkání rodáků jsou do Jiřic pozvaní všichni tamní rodáci nad padesát let, a to z důvodu omezené kapacity sálu. „Přijíždí k nám i z dálky, třeba od Karlových Varů a z obcí jako jsou Bezdružice či Kokašice," prozradil zajímavost Jirků.

Sraz rodáků se v Jiřicích koná každé dva roky od roku 1996.