Žirovský bazárek vymyslely před rokem žirovské ženy, nyní se napodruhé spojily právě s charitou, která získané prostředky využije zejména pro Domácí hospicovou péči Iris. „Prodejce i kupující zároveň tvořila více než desítka dospělých návštěvníků a nepočítaně dětí. Veškerý výtěžek putoval do charitní kasičky,“ uvedla k vydařené dobročinné akci pracovnice Oblastní charity Pelhřimov Dominika Dufková.

Získat prostřednictvím bazárku bylo možno oblečení, hračky, spotřebiče, nádobí nebo knihy. Každý nový majitel vybraného zboží ocenil svůj „úlovek“ na patřičnou částku a přispěl do pokladničky, ve které se tak sešlo 5 626 korun. „Ve srovnání s loňským prvním ročníkem akce výtěžek i přes nižší účast narostl, a to o téměř šest stovek. Žirovským maminkám, které pro nás bazárek pořádají, za jejich aktivitu mockrát děkujeme,“ vzkázala organizátorkám Dominika Dufková. Před rokem se podařilo shromáždit 5 060 korun.

Dárci se v Pelhřimově letos činili už poněkolikáté, na charitu přispěli při několika organizovaných výměnách oblečení nebo při dobročinném bazárku ve spolupráci s knihkupectvím U Vrány, kde byly v nabídce knížky. Tehdy se podařilo shromáždit 16 823 korun.

Nápad s dobročinným bazárkem se líbí i na dalších místech v okolí Pelhřimovska, něco podobného jako v Žirově zvažují třeba v Putimově.

Příležitost budou dárci mít v nadcházejících týdnech. Oblastní charita Pelhřimov se už připravuje na tradiční Tříkrálovou sbírku a zopakuje i Tříkrálový pochod na Křemešník.