V pátek je v žirovnické sokolovně připraven již třetí zářijový večer v rámci tohoto festivalu. K poslechu i tanci zahrají tři známé dechové kapely – Babouci, Libkovanka a  Soběslavská chasa mladá.

Každá z těchto kapel je něčím zvláštní. Babouci jsou nejdéle existující jihočeskou kapelou. Libkovanka je seskupením s vůbec nejnižším věkovým průměrem ze všech jihočeských dechových kapel.

A Soběslavská chasa mladá je folklorní hudební a taneční soubor, který návštěvníky žirovnické sokolovny potěší nejen hrou na lidové hudební nástroje jako jsou například klarinet nebo flétna, ale i tanečními výstupy v krojích.

„Program festivalu začíná ve dvacet hodin. Vstupenky je možné zakoupit buď v předprodeji na Městském úřadě, nebo přímo na místě. Jelikož jsou na tento večer pozvány velice zajímavé kapely, očekáváme hojnou účast," říká kulturní referentka žirovnické radnice Miroslava Pechková.

A protože se tento festival odehrává v jižních Čechách, budou pro návštěvníky přehlídky připraveny zejména rybí speciality.

Karolína Hovorková