„Samozřejmě hledáme úspory. Již jsme dali termostatické hlavice na topení ve všech šatnách a ostatních místnostech. Nastavili jsme teplotu na dvacet stupňů Celsia. Další úspory na nákladech jsou možné, pokud dojde na nové opláštění a izolaci. Akce se má uskutečnit společně s opravou Sporthotelu, kterou město připravuje. To by výrazně přispělo ke snížení nákladů na provoz,“ řekl Deníku vedoucí zimního stadionu Zdeněk Konečný.

V pátek dopoledne měli zaměstnanci Pelhřimovské sportovní plné ruce práce na ledové ploše. Zatím bez ledu. „Pustili jsme se do údržby a nutných, oprav. Brzy se chystáme ledovat. Rozšířili jsme kapacity chlazení,což přinese další úspory v nákladech,“ řekl Konečný.

Tak vypadalo pletení obřího copu. Lucie Luxová vpravo, pletení začíná.
VIDEO: Cop dlouhý padesát metrů. Pelhřimov viděl účes, který by ženě zlámal krk

Nejdražšší položkou, která se podílí na chodu zimního stadionu, je podle Konečného elektřina. „Ta je nutná nejen k osvětlení zimního stadionu, ale používá se také k ohřevu vody na vytápění šaten, k ohřevu vody na sprchování a k chodu chladícího zařízení,“ vysvětlil Konečný.

Jak podotkl, nejnáročnější není na zimním stadionu chlazení, ale opravdu topení. „Na ohřev teplé vody máme pět kotlů, všechny na elektřinu. Za den spotřebují klidně 120 kilowatt. Teplou vodu potřebuje i rolba,“ doplnil.

S úpravami zimního stadionu radnice počítá. „Necháme strhnout budovu bývalého Sporthotelu. Postavíme místo ní hotel, součástí projektu je také návrh na opláštění přilehlého zimního stadionu a úpravy okolního prostranství,“ vyjmenoval místostarosta Zdeněk Jaroš. Architektonicko-projektová soutěž má už svého vítěze. Pro obyvatele Pelhřimova připravila radnice v půli června veřejnou prezentaci projektu.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Budova zimního stadionu má nejlepší roky za sebou. Okna netěsní, střechu tvoří jen kovová konstrukce a prkna. „Novou střechu bychom potřebovali jako sůl,“ poznamená Konečný. Na zimní stadion v Pelhřimově ale nedá dopustit. „Už nikde nikdo takový druhý nepostaví,“ prohlásil.

Za dobu, kdy si stadion vzala na starost Pelhřimovská sportovní, má stadion nové šatny pro hráče, nový bufet místo automatu na bagety, sociální zařízení, kabiny pro VIP hosty a také síň slávy plnou hokejových trofejí. „Dali jsme do vitrín všechny poháry, které pelhřimovští hokejisté kdy vlastnili. Bohužel ten nejcennější nám ukradli,“ povzdechl si správce.

Jaké jsou reakce?

Jak zdůraznil, veškeré stavební úpravy vedoucí k vylepšení podmínek zimního stadionu se podařilo uskutečnit díky jednateli Martinu Marešovi. „Je to sportovní nadšenec a vyšel nám vstříc zatím ve všem,“ podotkl Konečný.

Že zimní stadion prokoukl, si myslí například Milan Brož, který si do sportovního areálu chodí zaběhat. „Pro hráče i lidi to jsou změny k lepšímu. Vstupné na utkání podražilo, ale s tím se nedá nic dělat,“ prohlásí sportovec.

Nejvíc vytížený je podle Konečného zimní stadion od srpna do března, kdy slouží k tréninkům, zápasům, škole k bruslení, veřejnosti k bruslení, podnikové soutěži a ostatním zájemcům, kteří si pronajmou ledovou plochu. V období od dubna do července je mimo provoz. Tehdy zaměstnanci provádí revize a opravy.

Zimní stadion Pelhřimov

Pojme skoro tři tisíce diváků. Z toho téměř dva tisíce sedících.
Funguje od roku 1981.
Od počátku se o jeho provoz starala Tělovýchovná jednota Spartak Pelhřimov.
Potom provoz převzaly Technické služby města Pelhřimov.
Od ledna loňského roku provozuje zimní stadion i ostatní sportoviště ve městě kromě beach volejbalu Pelhřimovská sportovní. V současné době jej využívá Dukla Jihlava a Lední medvědi Pelhřimov.