Zavřená tak bude během středy například Základní škola v Želivě. „Důvodem připojení pedagogů naší školy k plánované stávce není fakt, zda nám vláda přidá osm nebo deset procent do tarifů. Tento spor je malicherný a zbytečný, protože vláda již narychlo a neplánovaně schválila navýšení platů pro příští rok, takže tato stávka s tím již nic neudělá,“ řekl ředitel Základní školy Želiv Jaromír Cihlář.

Hlavním důvodem stávky v Želivě je ale podle něj především dlouhodobý nesouhlas s nesystémovými a chaotickými kroky, které ohrožují kvalitu vzdělávání v České republice. Jaromír Cihlář také dodal, že svou účastí na stávce chtějí tamní pedagogové vyjádřit jednotu svého postoje a ukázat veřejnosti a hlavně politikům, že nejsou s vývojem situace ve školství spokojeni.

Na určitých místech okresu však i přes pozitivní ohlas vůči stávce provoz školy zajistí. „Stávku podpoříme pasivně, kdy většina pedagogických pracovníků nebude první dvě vyučovací hodiny učit, ale pouze dohlížet na žáky ve třídách. Další vyučovací hodiny proběhnou dle rozvrhu hodin v běžném režimu,“ informoval ředitel Základní školy Hálkova v Humpolci Tomáš Jůzl.

Naopak výuka na Gymnáziu Pacov nebo na Základní škole v Kamenici nad Lipou bude ve středu probíhat podle rozvrhu a bez jakéhokoli omezení. „Učitelé Základní školy Kamenice nad Lipou se jednohlasně rozhodli nepodílet se aktivně na stávce vyhlášené na středu 6. listopadu,“ sdělil ředitel Základní školy Kamenice nad Lipou Vladimír Dobal.