Díky němu se od května do září půjde v Želivě na vážnou hudbu, na jazz, na pivo i na pouť.

První ze série koncertů vážné hudby se v kostele Narození Panny Marie uskuteční v neděli 20. května, kdy budou na programu Slavnosti Seslání Ducha Svatého skladby pro varhany a trubku skladatelů 20. století. Koncert začíná v 16 hodin. V sobotu 26. května dojde na celodenní Želivské pivní slavnosti, které bude hostit opatská zahrada.

Z červnové nabídky stojí za zmínku například noční prohlídka kláštera při svíčkách naplánovaná na sobotu 9. června od 21 hodin nebo Koncert pro orchestr a sbor, který se v klášterním kostele Narození Panny Marie uskuteční v sobotu 16. června od 19.30 hodin. Účinkovat budou Collegium Musicum Universitatis Carolinae a Musica Siloensis.

V červenci dojde na už zmíněný jazz, v sobotu 7. července vystoupí v některé z klášterních zahrad Jazzevec, Dixilend a Jiří Knotte.

V srpnu je kromě dalších koncertů na programu Ohnivá show, která se v opatské zahradě uskuteční v sobotu 11. srpna od 21 hodin, i Pouť smíření v kostele Narození Panny Marie od deseti hodin o den později.

Tradiční velká želivská pouť v závěru druhého zářijového víkendu pak Želivské klášterní léto 2018 uzavře.