Majitel ekofarmy v Jelcových Lhotkách Zbyněk Pípal byl roku 2010 jako člen ODS zvolen pelhřimovským zastupitelem. Teď ale figuruje na třetím místě vysočinské kandidátky bloku Hlavu vzhůru!

„Před čtrnácti dny jsem ukončil členství v ODS, protože si myslím, že ODS dlouhodobě něco voličům slibuje, a neplní to. Například jsme řekli, že nebudeme zvyšovat daně podnikatelům a občanům – a nastal pravý opak," řekl minulý týden Pípal. K jeho odchodu prý přispěla hlavně celostátní politika strany, kdy se podle něj ODS dostala pod diktát koaliční TOP 09.

Regionální úroveň strany mu ale nevadí. „Rozešel jsem se seriózně, mám dál v ODS kamarády," dodal Pípal. Na vysočinské kandidátce bloku vedeného Janou Bobošíkovou není sám, kdo položil členskou průkazku ODS – na čelních místech jsou i Ivo Uher a Simona Kafoňková z Třebíče.

„Je to jeho názor. Každopádně já si vážím těch členů, kteří zůstávají v naší straně i v době, kdy zrovna nemá na růžích ustláno," reagoval na odchod Pípala okresní předseda Občanské demokratické strany Tomáš Dufek.