Kromě posezení nabídne odpočívka Studená i základní sociální vybavení. „Bude zde automatizované WC, v plánu je i omezená nabídka nápojů poskytovaných formou nápojových automatů, připojení wifi či místní zajímavost. Zázemí dotvoří fit zóna se čtyřmi posilovacími stroji, čtyřiačtyřicet laviček a sedm laviček se stolem,“ vykreslil mluvčí ředitelství silnic a dálnic České republiky Martin Buček.

Odpočívadlo nabídce dvanáct míst pro nákladní auta, šestadvacet pro osobní vozidla, dvě místa pro autobusy a tři místa pro karavany či vozidla s přívěsy. Prostor od silnice odděluje třímetrová zeď. „Dodělávají se chodníky, přivádí se přípojky a pracujeme na instalaci veřejného osvětlení. Po stavební stránce by mělo být vše hotové dvaadvacátého listopadu. Na jaře se sem práce vrátí, osadíme mobiliář a dokončíme osazení mobiliáře a zprovozníme dohledové kamery a systém pro sledování obsazenosti stání pro nákladní vozidla,“ nastínil Buček.

Nově budou malá odpočívadla rozmístěna ve vzdálenosti zhruba patnácti kilometrů od sebe. „Poskytnou relativně častou možnost zastavení a zvýší i počet stání na dálniční síti i když poskytují základní počet parkovacích míst,“ dodal Buček.