V soutěži juniorů se už v pátek výrazně prosadili zástupci pořádající školy, jichž se představilo celkem devět. Druhý za vítězným Štěpánem Smoljakem z pražského klubu Raf skončil pelhřimovský Martin Vacek, třetí jeho spolužák Dominik Vlček a čtvrtou příčku bral další pelhřimovský junior Matěj Linhart.

V první desítce se umístili ještě další reprezentanti pořádající školy, a sice Václav Pinkas (šestý), Erik Voňka (sedmý), Josef Kulík (devátý) a Aleš Müller (desátý). Místa ve druhé desítce zbyla na Martina Pekárka a Tomáše Chmeliho Chmelaře. „Pro naši školu jsou výsledky jednoznačně úspěchem,“ poznamenal ředitel pelhřimovské SPŠ a SOU Pavel Hlaváček.

V sobotu mezi seniory dominoval Zdenda Sviták z Prahy před Horstem Šimunským z Carrom Medlešice a Filipem Smoljakem z Raf. Jeho syn Štěpán, který jako jediný ze šestadvaceti účastníků pelhřimovských turnajů soutěžil v pátek v kategorii juniorů a v sobotu mezi seniory, přidal k juniorskému prvenství pěkné páté seniorské místo.

Pelhřimovský seniorský Jarní pohár byl prvním ze tří turnajů, které určí seniorského mistra republiky, další turnaje se v průběhu roku uskuteční v Praze a v Letohradu.

V Pelhřimově se konal carromový soutěžní víkend popáté. „Úroveň jde každým rokem nahoru, což páteční i sobotní turnaj potvrdily,“ dodal Pavel Hlaváček.

Sobotní turnaj seniorů se také letos obešel bez účasti domácích borců, kteří by se poprvé mohli v této kategorii objevit v roce příštím, ale premiérově měl mezinárodní podobu, když se v soutěži představili Raj Patil (skončil sedmý) a Neel Vasanth (devátý) z Indie, země, kde se carrom, obdoba kulečníku, zrodil.