Ani již zmíněné dny, které vypadají slibně, letošní sezonu ve Ski areálu Křemešník nezachrání. „I teď ta vrácená zima, která možná v následujících dnech bude, nás nijak nezachrání. Lyžaři a snowboarďáci už chtějí vyrazit na kola a do přírody a ne na sjezdovky. Bereme to tak, jak to je. Je to o počasí a to nám letos příliš nepřálo,“ řekla smířená Magda Vaňková.

Přesto ale ještě mohou nadšenci na Křemešník s lyžemi či snowboardem vyrazit. „Vzhledem k tomu, že se má večer ochladit, tak tento víkend samozřejmě pojedeme. Na Křemešníku bude rozhodně sněžit vhledem k jeho nadmořské výšce nad 700 metrů. Počítáme tedy, že pojedeme i příští týden, a to každý den od 15 hodin a možná i během následujícího víkendu od 9 hodin,“ informovala Vaňková.

Dodala také, že sněhové podmínky jsou dobré. „Podle prognózy může napadnou deset až patnáct centimetrů sněhu, pokud se tedy ta předpověď, která je nám meteorology nabízena, vyplní,“ přemítala provozovatelka křemešnického ski areálu.

V minulých měsících se ale na Křemešníku museli potýkat s extrémními výkyvy teplot. „Nebyla to optimální sezona. V prosinci bylo velké teplo a potom, když už jsme se radovali, že se vrátila zima, tak víme, jak vypadaly jarní prázdniny, kdy bylo i přes den mínus 15 stupňů. Takže ani o Vánocích a ani o jarních prázdninách pro nás nebylo počasí optimální,“ zhodnotila Vaňková zatím neukončenou lyžařskou sezonu na Křemešníku.

Ski areál Křemešník disponuje mimo jiné i umělým zasněžováním, které během letošní sezony jelo naplno. „Co se týče provozních nákladů, tak letos byly extrémně vysoké, protože Křemešník jsme prakticky čtyřikrát kompletně zasněžili. S prvním zasněžováním jsme začali hned v prosinci s tím, že před Vánoci jsme znovu kompletně zasněžovali, protože po prvním prosinci přišla první obleva, na Štědrý den druhá a v lednu zase další,“ popsala Vaňková uplynulé měsíce s tím, že výkyvy byly opravdu obrovské.

Příliš optimisticky se na nedávno ukončenou lyžařskou sezonu na Antonce nekouká ani Libuše Zemanová, provozovatelka tamního lyžařského areálu. „Loni to bylo lepší, protože bylo víc sněhu a tím pádem přijelo i více lyžařů. Letos bylo sněhu málo a navíc byla i přestávka, protože sníh slezl,“ ohlédla se za minulými měsíci Libuše Zemanová.

Měsíc trvající lyžařskou sezonu ukončili v neděli 11. března také ve skiareálu u Křešína. Sezona na křešínském technickém sněhu trvala od 10. února. Lyžovat se tam letos načínalo na třetí pokus. Na přelomu ledna a února to dokonce vypadalo, že se nebude lyžovat vůbec. „Poprvé se rýsoval začátek sezony 28. prosince, podruhé 15. ledna. V obou případech nám plány zkazila obleva,“ sdělil za vlekaře z lyžařského oddílu TJ Start Lukavec Vladimír Mareš.