Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé budou rozplétat hlasovací zmatky

Pelhřimov – K placenému parkování na Masarykově náměstí a v přilehlých ulicích v centru Pelhřimova se v úterý vrátí pelhřimovští zastupitelé.

8.7.2015
SDÍLEJ:

PelhřimovFoto: DENÍK/Vilém Doležal

Přesněji řečeno budou jednat o tom, zda jednání o zmíněném problému, jímž se zabývali na schůzi 2. června, 
a hlavně hlasování k tomuto bodu, bylo v souladu se zákonem.

Opoziční zastupitelé Pavel Hájek a Renáta Marková (oba Změna pro Pelhřimov) mají za to, že hlasování a přijímání usnesení v pořádku nebylo. Proto odmítli podepsat zápis o pátém zasedání zastupitelstva a zpochybnili přijaté usnesení k předmětnému bodu z důvodu zmatečnosti hlasování.

Podle Hájka a Markové hlasovali v rámci rozpravy, během níž padlo několik protinávrhů, zastupitelé Zdeněk Jaroš a Pavel Míka (oba TOP 09) k jednomu z protinávrhů jak pro protinávrh, tak proti němu. „Všiml jsem si toho až při dodatečném sledování videozáznamu ze zastupitelstva," poznamenal Hájek.

Jako jednatel společnosti pHmedia Czech Republic pořizuje se svými lidmi záznam 
z jednání pelhřimovského zastupitelstva pro potřeby zpravodajského portálu i-Vyso᠆čina.cz. Záznam je pak přístupný na webu.

Starosta František Kučera (ČSSD), který kvůli projednání zmíněného bodu i několika dalších návrhů poprvé v současném volebním období svolal zastupitele na mimořádnou schůzi, připouští, že proces rozpravy k parkování 
v historickém centru Pelhřimova mohl být diskutabilní. O tom, že přijaté usnesení bylo v souladu se zákonem a jednacím řádem, nepochybuje. „Usnesení bylo přijato zákonně. Bod jsem přesto zařadil do projednávání, aby se vyloučily všechny pochybnosti," komentoval zařazení zmíněného bodu na program jednání zastupitelů Kučera.

Zastupitelé by nejprve měli rozhodovat o správnosti zápisu, a tedy o zákonnosti projednávání zmíněného bodu 
o zpoplatněném parkování 
v historickém centru města. Je pravděpodobné, že jeho správnost potvrdí.

Pokud získá většinovou podporu zjištění Hájka a Markové, nejspíš se k problematice vrátí, a to od samého počátku. Nové jednání o placeném parkování by ovšem zastupitelé projednávali nejspíš na některé další schůzi.

Na tu dnešní takový bod zařazen není a Hájek ani příliš nepočítá s tím, že by zastupitelé správnost zápisu z 5. zasedání z 2. června většinově nepotvrdili. Přesto nevidí svůj podnět jako zbytečný. „Chci připomenout, aby se vždycky na jednání zastupitelstva postupovalo podle jednacího řádu a aby bylo jasné, jak kdo v jednotlivých bodech hlasoval," řekl Hájek. Současně chce obnovit debatu o pořízení hlasovacího zařízení pro jednání pelhřimovského zastupitelstva. „Kdybychom měli hlasovací zařízení, tak by spory odpadly a jednání by se urychlilo. A také by bylo dohledatelné, jak zastupitelé hlasovali," dodal Hájek.

Podle Hájka by se zastupitelé k jednání o novém systému parkování v pelhřimovské městské památkové rezervaci měli vrátit, i když dneska správnost zápisu z 2. června potvrdí. „Návrh prošel těsnou většinou hlasů. A změna parkování v centru Pelhřimova je tak vážná věc, že by měla mít jasnou podporu," připomněl Hájek.

Autor: Jiří Jíra

8.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Ilustrační foto

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Zloděj odstranil dva visací zámky a nakonec křovinořez

Pelhřimov – Opuštěné zahrádkářské kolonie začínají lákat zloděje. Potvrzuje to případ z Pelhřimova, kde dosud nezjištěný pachatel v období mezi 5. a 19. říjnem odcizil z kůlny v zahradní kolonii křovinořez.

Zdravý životní styl byl týden mezinárodním tématem

Pelhřimov – Pelhřimovská organizace Hodina H se letos zapojila do mezinárodního projektu Happy Healthy Path čili Šťastná zdravá cesta. Skupinka šesti mladých lidí z Kraje Vysočina ve věku od 13 do 18 let se díky tomu spolu se svými vrstevníky ze Španělska, Lotyšska, Itálie a Slovenska věnovala zdravému životnímu stylu.

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Pelhřimov - Během čtvrtečního odpoledne bylo na okraji Pelhřimova velmi živo. V lokalitě za vodojemem, konkrétně naproti rybníku Stráž, se totiž uskutečnil již šestnáctý ročník sázení stromků pro nové občánky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení