Na zboření již zmíněné boudy se Martiničtí dohodli na prvním zasedání zastupitelstva, které se uskutečnilo 
v pondělí 15. ledna. „Pro odstranění plechové konstrukce, která zastávku tvoří, zvedlo ruku šest zastupitelů ze šesti," informovala o stoprocentním schválení starostka obce Martinice u Onšova Klára Andělová.

Hlavním důvodem, proč Martiničtí chtějí, aby z rozcestí zmizela plechová bouda, jsou odpadky, které někteří místní obyvatelé po zastávce, ale i kolem ní pohazují. „Pokaždé, když kolem této zastávky projíždím, vidím u ní haldu odpadků, které stále přibývají. Navíc jsou roztahané všude kolem, protože se k nim dostanou zvířata," objasnila důvod odstranění plechové boudy Klára Andělová.

Dodala také, že zastávka je spíše výstupní. „Co víme, tak na rozcestí nikdo nečeká. Lidé tam většinou pouze vystupují. Tudíž ani není nutné, aby součástí zastávky byla nějaká bouda či přístřešek," přemítala Andělová.

Součástí úprav martinické zastávky na rozcestí bude i tabule s jízdním řádem, která tak místo nově označí a zároveň bude informovat o autobusových spojích.

Na rozcestí ale možná nový přístřešek přeci jen vyroste. „Pokud bude potřeba, postupem času bychom zvážili vybudování nového přístřešku. Jednalo by se například o přístřešek postaveny ze dřeva nebo možná spíše z plexiskla. Taková stavba by totiž netrvala příliš dlouho," řekla Andělová. Prozradila také, že původně chtěli nechat udělat oplechování nové, ale to by prý současnou situaci s poházenými odpadky kolem zastávky nijak neřešilo.

Pokud by ale tamní zastupitelé přeci jen došli k závěru vybudovat na rozcestí kousek od Martinic u Onšova novou zastávku, přesněji řečeno nový přístřešek či budku, o její zafinancování by se postarala obec. „Koukala jsem, že zastávka z plexiskla by nás stála do 25 tisíc korun. Peníze na její vybudování by šly z rozpočtu obce nebo bychom čerpali z dotačního programu obnovy venkova od Kraje Vysočina," sdělila Andělová.

Jak také starostka obce prozradila, kovová konstrukce ze zastávky na rozcestí zmizí, až bude lepší počasí. Její odstranění předběžně plánuje na duben či březen.