VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zase zima? Ne, začíná
jarní úklid

Pelhřimovsko – I přesto, že současné počasí tomu vůbec nenapovídá, jaro je tu. A spolu s ním i jarní úklid, který zahrnuje čištění komunikací od posypového materiálu včetně blokového čištění ulic.

1.4.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍKéMartina Křečková

V Pelhřimově začal pravidelný úklid města v polovině března. Pracovníci Technických služeb měst Pelhřimova (TSMP) zahájili strojní čištění místních komunikací, a to včetně chodníků a parkovišť. Ulice aktuálně brázdí tři zametací vozy.

„Jedná se především o odstranění zbytků posypového materiálu a vyčištění kanalizačních vpustí po městě. Dále naši pracovníci provádějí ruční čištění veřejného prostranství a ploch, kde není možné zajistit úklid strojní mechanizací (brány, průchody, podchody či schody – poznámka redakce) nebo dočišťují komunikace po strojní údržbě," sdělila vedoucí technicko-provozního úseku TSMP Eva Hamrlová.

Macešky rozzářily některá místa

Hamrlová dodala, že se jedná především o čištění zatravněných veřejných ploch, o ruční sběr větví, nedopalků od cigaret a ostatních odpadků. Dále jde o vyhrabávání suché trávy s lupením, dočištění obrubníků, vysátí psích exkrementů 
z komunikací, ale i z veřejných zelených ploch.

„Kombinace uvedených metod probíhá jednak dle harmonogramu čištění místních komunikací, a jednak 
dle harmonogramu blokového čištění města, které se koná na místech, kde jsou předem rozmístěny dopravní značky," přiblížila Hamrlová.

V minulém týdnu byly navíc v Pelhřimově vysazeny macešky, které doslova rozzářily hned několik lokalit ve městě. K výsadbě letniček dojde až v květnu, kdy budou příznivější klimatické podmínky. V těchto dnech končí kácení stromů a provádí se jen bezpečnostní a zdravotní ošetření vzrostlých stromů a údržba živých plotů.

„V letošním roce dojde také na některých městských pozemcích k výsadbě nových trvalek a dřevin, které nahradí odstraněné," komentovala Eva Hamrlová.

Počasí překvapilo

Obdobně jsou na tom i v Humpolci. Město tam začali uklízet rovněž už v polovině března, ale ještě nejsou hotovy. „Děláme údržbu silnic a chodníků. Teď nás celkem překvapilo počasí, ale čistit město jsme nepřestali. Silnice a chodníky v Humpolci sypeme invertním posypem, což jsou kamínky. Dohodli jsme se tak se zastupiteli města, protože oproti soli kamínky tolik nevadí životnímu prostředí a neničí silniční betony," popsal ředitel humpoleckých technických služeb Jaroslav Viktora.

S úpravou zeleně v parcích začnou v Humpolci začátkem dubna, kdy budou také odklízet nepořádek a sbírat odpadky.
„Doufám, že v tu dobu už žádný sníh nebude. Květiny jsme zatím nesázeli. V Humpolci je totiž ještě sníh, takže počkáme, až bude hezky," pronesl Jaroslav Viktora.

S jarním úklidem města začali i v Pacově. Kvůli počasí, které včera nastalo, byli ale pracovníci tamního Lesotechu nuceni zase přestat.  „Před tím jsme uklízeli dva dny, ale teď, když prší a je mokro, tak se tvoří bahno a nejde zametat. Pokračovat budeme hned, jak to půjde, ale řekl bych, že tento týden to ještě nebude. Vždy začínáme čistit prvně chodníky, špína pak padá na silnice, a ty vyčistíme hned potom," uvedl ředitel Lesotechu Vlastimil Hejl.

Starosta Pacova Lukáš Vlček k tomu dodal: „Úpravu zeleně už jsme ve městě dělali, takže ta už je hotová. Ořezávali jsme stromy například v centru města u sokolovny a také v městských částech. Květiny budeme sázet, až nebude mrznout. Sázet se bude zřejmě až po 14. květnu," konstatoval Lukáš Vlček.

Alexandra Knapová, Denisa Šimanová

Autor: Alexandra Knapová

1.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volby v Bohdalíně na Pelhřimovsku.
5

Bohdalín: Na volby přišel bez občanky

Ve velkém okrsku odhadovali slušnou volební účast

Pelhřimov – Do volební místnosti na pelhřimovském městském úřadě, kde i při letošních sněmovních volbách pracovala okrsková volební komise patřící k okrsku číslo 10, byla volební účast podle odhadů členů komise slušná.

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Kamenice nad Lipou – K volbám se v pátek, jako spousta dalších lidí nejen z Vysočiny, vydala i Kateřina Ješetová z Kamenice nad Lipou.

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

Častonín – Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století a v současné době se na farmě podílí takřka celá rodina.

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení