Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Září patří duševnímu zdraví

Pelhřimov – Čtvrteční bowlingový turnaj družstev ve Sport clubu U Dubů již tradičně zahájí každoroční Týdny pro duševní zdraví v Pelhřimově.

9.9.2015
SDÍLEJ:

MUDr. Kateřina Cajthamlová.Foto: DENÍK/Grzegorz Klatka

Do konce září se pak zájemci mohou těšit na dalších pět akcí, které si pro ně připravil FOKUS Vysočina.

Týdny pro duševní zdraví jsou celorepublikově vyhlašovanou akcí, jejímž smyslem je prostřednictvím osvětových a kulturních akcí informovat veřejnost o problematice duševních nemocí. „Duševní onemocnění je léčitelné a duševně nemocní nejsou obvykle nebezpeční. Přesto si mnoho lidí myslí opak, panují nejrůznější předsudky a obavy. Tyto negativní stereotypy přinášejí lidem, kteří se zotavují, velkou zátěž," podotkla vedoucí pelhřimovského střediska FOKUSu Vysočina Marie Doudová s tím, že právě proto je důležité podat co nejvíce informací.

V sobotu od 13.30 do 16 hodin se v pelhřimovských sadech uskuteční oblíbená akce mezi rodinami s dětmi, a to pohádkový les. FOKUS ho pořádá jednou za dva roky, loni ve svém středisku zorganizoval den otevřených dveří.
V pondělí startuje prodej výrobků chráněných dílen FOKUSu v prostorách na Masarykově náměstí. Prodejní výstava potrvá do 25. září a zájemci ji mohou navštívit vždy od 10 do 17 hodin. Každé úterý od 10. do 15.30 hodin tu navíc bude nachystána ukázka práce s keramickou hlínou.

Dopoledne v pátek 25. září bude patřit dětem a představení Divadla Hralous s názvem O rybniční panně. Od 17 hodin si na své přijdou dospělí při přednášce Kateřiny Cajthamlové o psychologických aspektech obezity.
Pelhřimovské Týdny pro duševní zdraví zakončí 30. září tvořivé odpoledne pro veřejnost, kde si malí i velcí návštěvníci budou moci vlastnoručně vyrobit maličkost pro radost.

Program:

Čtvrtek 10. 9.
17.00 – 22.00: Zahájení Týdnů pro duševní zdraví, turnaj v bowlingu (Sport club U Dubů)
Sobota 12. 9.
13.30 – 16.00: Pohádkový les pro děti (Městské sady)
Pondělí 14. 9. – pátek 25. 9.
10.00 – 17.00: Prodej výrobků chráněných dílen FOKUSU Vysočina (Masarykovo náměstí)
Pátek 25. 9.
8.30 a 10.00: Divadlo Hralous – představení pro děti O rybniční panně (Městské divadlo)
17.00: Psychologické aspekty obezity, přednáška Kateřiny Cajthamlové (KD Máj)
Středa 30. 9.
14.00 – 18.00: Tvořivé odpoledne pro veřejnost (FOKUS Vysočina)

Autor: Aneta Slavíková

9.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení