Objekt v Panské ulici prodává společnost Sidelka Chemicals, jejímž jednatelem je Zdeněk Sidelka, který podle obchodního rejstříku má trvalé bydliště ve Skotsku. To by vysvětlovalo, proč na fotce objektu vlaje také britská vlajka. Objekt byl vybudován v 18. století a před několika lety prošel kompletní rekonstrukcí.

„Budova byla citlivě upravena pro kancelářské a bytové účely. V budoucnu by mohla sloužit k bydlení nebo potřebám menší firmy," avizuje prodávající realitní kancelář. Dále je v nabídce prodeje uvedeno, že zámek má třeba novou izolaci, omítky, části podlah i stropů, střešní krytinu, měděné okapy, svody i parapety.

V každé části zámku lze vidět zachované původní prvky, jako jsou klenuté stropy, původní malby a nástropní fresky, které dodávají objektu historickou atmosféru. Vstupní hala má originálně ručně malovaný strop.

Pod částí zámku se údajně nacházejí tajemné sklepy včetně zazděné únikové chodby vedoucí k zámku Březina, bývalého vězení a dvou místností vytesaných do skály. Uzavřené nádvoří má parkovou úpravu, stromy, trávník a hlubokou kamennou studnu. Nedílnou součástí tohoto areálu je také zámecká kaple. Celková plocha objektu je jeden tisíc pět set metrů čtverečních. Zámek nyní čeká na svého nového majitele.

Denisa Šimanová