Komentované prohlídky budou začínat každou hodinu v celou. První návštěvníci vyrazí po okruhu v deset hodin dopoledne a poslední prohlídka bude k dispozici ve čtyři hodiny odpoledne. Mezitím zámek v Červené Řečici nabídne ještě prodej keramiku či tvoření pro děti.

Řečický zámek je opravený od loňského roku. Lidé si tak mohou prohlédnout první nádvoří se sgrafity. V interiéru se seznámí, jak za dob pánů Leskovců zámek získal svou renesanční podobu a jak se zde žilo dalším významným majitelům – pražským arcibiskupům. Na konci uvidí videomapping s mnoha dalšími informacemi o historii zámku.

Kastelánka Miroslava Paclová k tomu Deníku loni v srpnu dodala, že některé původní vybavení z řečického zámku skončilo na jiných památkách. „Nábytek a některé další exponáty máme zapůjčené ze zámků Červená Lhota, Telč či Náměšť nad Oslavou. Na zámku se dochoval původní manýristický obraz, který se nachází v bývalé arcibiskupské kapli, nyní svatebním salonku. Dále to jsou dva malé akvarely z konce 19. století, kde je přímo znázorněn zámek. Vidíme tak, že se jeho podoba od té doby zásadně neměnila. Dochovala se také troje kachlová kamna,“ vysvětlila.