Bude tomu tak i letos, kdy se bude zpívat ve středu 11. prosince od 18 hodin.

Vedoucí školních sborů Dana Bezstarostová na nabídku spolupráce okamžitě kývla. „Hned jsme se k Pelhřimovskému deníku přidali, byla to nabídka, jaká se neodmítá. Jsme rádi za každou příležitost, když si můžeme zazpívat,“ připomněla Dana Bezstarostová.

A mluvila i za desítky malých i větších zpěvaček a zpěváků. Sbory pelhřimovské „zušky“ Podkolenky či Duha od začátku projektu Česko zpívá koledy v pravidelný čas uprostřed prosince patří na pelhřimovské Masarykovo náměstí neodmyslitelně. Letos se k nim přidá ještě jedno těleso, které si začalo říkat Komoráci, s.r.o. „Počítejte s námi, za rok přijdeme zase,“ opakovala od začátku zpívání v Pelhřimově Dana Bezstarostová.

A až na jednu výjimku to platí pořád. Před dvěma lety školní sbory na náměstí zpívat nemohly, škola tehdy v okamžiku termínové kolize dala přednost vystoupení v divadle, které odmítnout. Tehdy se ukázala zajímavá soudržnost jak mezi kantory ze základní umělecké školy, tak mezi mezi pelhřimovskými zpěváky. Zaskočil totiž sbor Záboj, jehož sbormistrem je Petr Žák, kolega Dany Bezstarostové ve škole.

Loni se pak stalo, že se všechny sbory na pódiu spojily. Nikde ani stopy po nějaké řevnivosti. „Byli jsme rádi, že to takhle dopadlo, naše děti si zazpívaly se Zábojem, moc se nám to líbilo. I proto se na letošní zpívání koled s Deníkem těšíme,“ dodala Dana Bezstarostová.

Už několik let patří rodina zpěváků a zpěvaček koled v tradičním prosincovém termínu na celém Pelhřimovsku k největším.

Také letos se bude přihlásili pořadatelé ze čtrnácti míst.

Česko zpívá koledy (na Pelhřimovsku)

Bolechov

Červená Řečice

(začínají v 19 hodin)

Horní Cerekev

Horní Ves

Humpolec

Kaliště

Kejžlice

Koberovice

Pelhřimov

Polesí

Proseč u Pošné

Rodinov

Útěchovičky

Želiv

Poznámka: Kromě Červené Řečice je všude začátek v 18 hodin.