Důležité ale je, že podle kapitána družstva dospělých a zároveň předsedy LTC Humpolec Libora Nováka budou moci nové prostory využít kromě tenistů ze sportovního oddílu také všichni zájemci o bílý sport.

Už v roce 2004 se Libor Novák rozhodl, že se pokusí vyjednat stavbu tenisové haly. „Důvod byl jednoduchý – absolutní nedostatek kapacit pro zimní hru. A to jsme sportovní oddíl s největším počtem členů v Humpolci," vysvětlil Novák s tím, že se s žádostí o financování této stavby obrátil na město Humpolec. Podle něj pak přesvědčování radnice trvalo tři až čtyři roky, ale nejintenzivnější jednání se prý konala poslední rok, kdy zastupitelstvo nakonec zafinancování haly ve výši 16 milionů a 840 tisíc schválilo.

Na webu humpolak.cz tato zpráva vzbudila v červnu nevídanou pozornost. Příspěvek z 3. června nazvaný Zápis ze schůze finančního výboru, který pojednává o schválení zafinancování stavby nové tenisové haly, dosud zhlédlo 1 510 čtenářů a v diskusi figuruje 51 příspěvků. Jedni takový projekt nesmlouvavě zavrhují, druzí zase nápad vítají. „Zásadně nesouhlasím. Raději použijte peníze na něco užitečnějšího. V ulici U Kaštanu a Jiřické nemáme již šestadvacet let chodníky," píše se v jednom příspěvku, pod nímž je podepsán Karel Švec.

Diskutující, kteří jsou proti stavbě, by většinou uvítali spíše cyklostezku nebo krytý bazén, nikoliv už druhou tenisovou halu. Jedna tenisová hala totiž už v Humpolci stojí, a to v ulici Hradská. „Na argumenty, že je možné tenis hrát tady, lze říci dvě zásadní věci. Zaprvé, jeden tenisový kurt na deset tisíc obyvatel je prostě málo. Lidé, nikoliv členové oddílu, mi neustále volají, jestli je v této hale volno, aby si mohli přijít zahrát. Nemohou, hala je denně obsazena od jedné hodiny odpoledne do půl desáté večer. Zadruhé, fotbalová hřiště jsou v Humpolci také dvě a takovouto vytíženost nemají ani zdaleka," komentoval Libor Novák, čímž zároveň reagoval i na další negativní ohlasy, kterým vadí, že takto nákladnou halu podle nich využije „jen" malá skupinka lidí – tenisté z oddílu.

„Když si někdo z lidí mimo klub chce zahrát fotbal na místním travnatém hřišti, tak nemůže. Kdežto pokud bude mít někdo zájem o tenis, je mu hala ve volných hodinách plně k dispozici," dodal Novák.

Další odpůrci se zase obávají, že nová tenisová hala nebude po svém uvedení do provozu dostatečně využívána. To si ovšem nemyslí jeden z členů LTC Humpolec Jakub Novák. „Nejsem si jistý, jestli bude můj názor objektivní, protože v humpoleckém tenisovém oddíle působím už čtyři roky. Musím ale říct, že za tu dobu se u nás změnilo hodně věcí k lepšímu. Přicházejí k nám noví hráči, noví trenéři, chlapské áčko postoupilo do vyšší soutěže a dorost hraje možná nejvyšší soutěž v republice. A každý větší a úspěšný klub by měl mít halu," přemítal Jakub Novák. Ten také potvrdil, že za poslední roky má humpolecký tenisový oddíl hodně mladých hráčů, a navíc se tu prý osobně setkává s hojným počtem rekreačních tenistů.

Režie na vrub klubu

Starosta Humpolce Jiří Kučera přiznal, že zpočátku se k nápadu nové tenisové haly stavěl spíše skepticky. „Nakonec mě ale přesvědčil obrovský nárůst zájmu o tenis z řad dětí. Navíc to je poslední sportovní oddíl, který tu nemá dokonalé zázemí," uvedl Kučera a dodal, že zafinancování stavby Městem má svou podmínku. „Město si podmínilo, že když uvolní peníze na realizaci haly, tak poté už nebude platit její provozní náklady," podotkl Kučera. Žádost o dotaci na stavbu tohoto sportoviště pak prý Město ani nepodávalo, jelikož už čtyři roky po sobě mu byla na jiný projekt odmítnuta.

Se splněním této podmínky nemá LTC Humpolec žádný problém. „Taková je dohoda a my ji ctíme. I v tomto se lišíme od ostatních oddílů. Již nyní jsme na vlastní náklady nechali zpracovat projektovou dokumentaci, inženýrsko-geo᠆logický průzkum, polohopis a   výškopis celého areálu," uvedl Libor Novák. Město Humpolec ale i tak bude jejím vlastníkem.

Nová tenisová hala by měla být dokončena 30. listopadu. Podle informací od Libora Nováka tu vzniknou dva nové dvorce s umělým pomalým povrchem, což ocení i rekreační hráči. Současně tu prý bude vybudováno nové sociální a klubové zázemí. Do budoucna se pak počítá s úpravou okolí a jeho začleněním do prostředí sousedního rybníku.

Aneta Slavíková