Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žádné lelkování. Rozhodnuto bylo hned

Pacov – Čtrnáct z patnácti nově zvolených zastupitelů Pacova splnilo v pondělí vpodvečer v rámci ustavujícího zastupitelstva slavnostní slib.

5.11.2014
SDÍLEJ:

Ustavující zasedání zastupitelů v Pacově.Foto: Deník/Alexandra Knapová

Ze zastupitelstva, které začalo úderem 18.hodiny v zámeckém sále, se omluvil Karel Drbal.
První přihlížející začali do zámeckého sálu přicházet deset minut před zahájením ustavujícího zastupitelstva. V tu chvíli už byla většina nově zvolených zastupitelů v čele se starostou Lukášem Vlčekem a místostarostou Tomášem Kocourem na místě. V sále panovala uvolněná přátelská atmosféra. V tomto duchu se neslo i zasedání, kterému přihlížela asi dvacítka lidí.

Po uvítání a zkontrolování zasedacího pořádku přišlo na řadu složení slibu členů zastupitelstva. Ti slíbili na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu města a jeho občanů a budou se řídit Ústavou a zákony České republiky, každý z nich pak slib stvrdil svým podpisem.

Po schválení počtu místostarostů – v Pacově bude stejně jako v předchozích letech jeden, až po schválení způsobu volby starosty, místostarosty a dalších členů rady města se plynule přešlo k volbám jednotlivých funkcí. Třetí volební období povede město Lukáš Vlček, kterému dalo ve volbách hlas téměř 72 procent lidí, kteří přišli k volbám. Jeho pravou rukou bude opět Tomáš Kocour.

Poté následoval proslov staronového starosty. Ten poděkoval za důvěru a například zmínil, že vedení města musí být pracovité a kreativní. „Budeme dál pokračovat v rozjetých projektech. Více se budeme věnovat bytové politice. Výsledek voleb je pro mne velmi zavazující. Použiji parafrázi z Postřižin – musíte se snažit, pane správče, nebo bychom vás mohli vyměnit," řekl na závěr starosta.

Tím ustavující zastupitelstvo zhruba po 35 minutách skončilo. „Myslím si, že komunální volby u nás dopadly dobře a vedení města bude pokračovat v rozjeté práci," sdělil pro Deník Milan Míka z Jetřichovce. Obdobný názor měl i Luděk Kroneisl z Pacova: „Na zastupitelstvo moc pravidelně nechodím, protože je prakticky předem vše připravené. S výsledkem voleb v Pacově jsem spokojený," řekl Luděk Kroneisl z Pacova.

„Diskuze o důležitých tématech u nás probíhá skrze celé zastupitelstvo například tak, že se potkáváme na veřejných akcích, proto není důvod hrát si na nějakou politiku. Navíc pořádáme hodně pracovních zastupitelstev, kde si určitá citlivá témata vyříkáme," komentoval rychlý průběh zasedání Vlček s tím, že právě jedno takové pracovní setkání se uskuteční za malou chvíli. „Příští středu máme další zastupitelstvo, takže budeme už nyní některé body probírat," uzavřel starosta.

Autor: Alexandra Knapová

5.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příběh prvovoličky.
5

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století.
9

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Putimov – Zajímavá dvojice s voličskými průkazy zavítala do volební místnosti v Putimově u Pelhřimova.

Volební komise se ve Včelničce baví také háčkováním

Včelnička - Když se do volební místnosti ve Včelničce na Pelhřimovsku voliči zrovna nehrnou, členové komise se baví po svém.

Na nesprávném místě: Ze základní školy poslali voliče do kulturního domu

Kamenice nad Lipou – Stále rušno mají dnes ve volební místnosti v Kamenici nad Lipou. První, kdo svůj hlas do urny ve volební místnosti na tamní základní škole vhodil, byl člen komise Ján Lettrich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení