Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Záboj přivítá partnery z německého Hungenu

Pelhřimov – Po dvou letech se opět setkají staří dobří přátelé, které spojil sborový zpěv.

13.5.2016
SDÍLEJ:

Pelhřimovský pěvecký sbor Záboj a sbor Liederkranz z německého Hungenu pojí partnerské vztahy už tři desetiletí.Foto: Archiv Záboje

Na pozvání pelhřimovského pěveckého sboru Záboj přijíždí ve druhé polovině května do Pelhřimova pěvecký sbor Liederkranz z hessenského Hungenu. Obě pěvecká sdružení rozvíjejí partnerské vztahy už po tři desetiletí.

Společný jarní koncert Záboje a Liederkranzu se uskuteční v sobotu 21. května od 19 hodin v pelhřimovském kostele svatého Víta. Během večera vystoupí hned pět samostatných sborů, a sice dětský sbor Zábojáček, mužský sbor Záboj, smíšený sbor Záboj a sbor Liederkranz jako sbor smíšený i sbor čistě mužský.

V podání dětského sboru Zábojáček, mužského a smíšeného sbor Záboj budou provedeny klasické skladby a úpravy lidových písní, černošské spirituály i skladby s jazzovými prvky autorů 20. století, například Jaroslava Ježka, Johna Lennona některých dalších. „Zazní i středověká hudba, při které zpěváky doprovodí dětský soubor zobcových fléten z domu dětí a mládeže," doplnila Vlasta Veselá, sbormistryně pelhřimovského smíšeného sboru Záboj.

Také německý sbor částečně odtajnil, s čím ve svém repertoáru do Pelhřimova letos přijede. „V programu sboru Liederkranz, který vystoupí jako smíšený i mužský, je i píseň od Karla Svobody i další známé melodie," doplnila informaci Veselá.

Pěvecké sbory z Pelhřimova a z Hungenu se začaly setkávat ještě v časech železné opony. Liederkranz byl poprvé v Pelhřimově už v září roku 1986, takže letos od prvního setkání uplyne právě 30 let. „Pěvecký sbor Záboj byl poprvé na oplátku v Hungenu v říjnu 1988, v květnu 1990 se pak výbor Záboje zúčastnil oslav 100 let Liederkranzu," poukázala na počátky partnerství Vlasta Veselá.

Doposud se mezi oběma partnery uskutečnilo dvanáct vzájemných návštěv. Delegace z Hungenu byla naposledy v Pelhřimově v září roku 2012, kdy slavil Záboj 150 let. Záboj navštívil Hungen naposledy loni v červnu, to pro změnu Liederkranz slavil 125 let svého působení. „Vztahy mezi námi jsou za ty roky hodně přátelské a často vysloveně osobní. Vzájemně se na sebe těšíme, setkání neomezuje pouze na společná vystoupení," zdůraznila Vlasta Veselá.

To platí i pro program letos v květnu v Pelhřimově. „Přátelé z Hungenu přijedou do Pelhřimova už ve čtvrtek 19. května. Na programu mají návštěvu rodin a také třeba páteční výlet do Kutné Hory," doplnila k programu Liederkranzu, v jehož čele stojí Roland Stock, sbormistryně pelhřimovského smíšeného sboru Záboj Vlasta Veselá.

Autor: Jiří Jíra

13.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení