Z plánované hodiny se nakonec stala dvouapůlhodinová diskuse s občany. Starosta František Kučera si vyslechl od sedmi obyvatel jak uznání nad fungováním městského úřadu, tak i připomenutí problémů, které občany trápí.

Lidé řešili například situaci ohledně parkování v centru města nebo výstavbu parkovacího domu na sídlišti Osvobození. Dále se diskutovalo 
o neudržovaných chodnících 
v Požárnické ulici a u takzvaného Pahorku.

Návštěvníky starostovy kanceláře zajímala také výstavba kruhové křižovatky směrem na České Budějovice a s ní související stavební úpravy. „Diskuse s občany pro mě byla velmi zajímavá a přínosná a zároveň je další inspirací pro moji práci. Jsem rád, že jsme takzvanou hodinu pro veřejnost zavedli," sdělil starosta Pelhřimova František Kučera.

Hodina pro veřejnost u starosty Kučery se bude konat každé první pondělí v měsíci 
v čase od 15 do 16 hodin. Dal-
ší termín připadá na 7. března. „Pokud i vás trápí něco 
v Pelhřimově, máte věcnou připomínku k životu v něm, nebo byste naopak rádi vyslovili uznání nad něčím, co se povedlo, máte možnost," vzkázala veřejnosti mluvčí pelhřimovské radnice Alexandra Knapová.

Současně doporučila, že je dobré zájem o schůzkou s prvním mužem města předem domluvit na telefonním čísle 565 351 394. Starosta Kučera má kancelář na radnici na Masarykově náměstí 1.