O víkendu šmátraly po řidičském průkazu a technickém osvědčení další stovky řidičů po celém Pelhřimovsku. Někteří zároveň museli v rámci celoplošné policejní akce sáhnout hlouběji do peněženky. „Odhalili jsme 21 přestupků. Z nich deset se týkalo nedodržení předepsané rychlosti,“ uvedl velitel pelhřimovských dopravních policistů Miroslav Lhotský.


Jeho podřízení, kteří vybrali na pokutách 22 500 korun, se v sobotu nejprve zaměřili na technický stav aut či na nesprávný způsob jízdy. Včera přibrali s sebou i radar. „To se ale musíme každou hodinu stěhovat. Řidiči se o nás rychle dozví,“ upozornil Petr Čáp na mezi motoristy solidární „problikávání“.


Polapení řidiči ale většinou svůj přestupek sportovně uznali. „Už se nestává tak často, že by někdo byl nevrlý a dělal problémy. Chování lidí se opravdu lepší,“ pronesl policista Čáp na tradičním kontrolním stanovišti u Dehtářů. Jakmile to dořekl a ukázal terčík dalšímu řidiči, jeho slova se potvrdila.


Z vínového favoritu se vysoukal více než dobře naladěný Bohumil Kolařík. „Dobře, že tu, pánové, jste. Kéž by vás bylo na silnicích vidět ještě více. Lidi poslední dobou fakt jezdí jako, však víte co,“ ulevil si rázovitý muž z Královského Poříčí u Sokolova. A ze samého zadostiučinění, že se opět nedopustil žádného přestupku, dokonce nabídl strážcům zákona svačinu.


Ti zdvořile odmítli. „Ale je dobře, že lidé z nás přestávají být nervózní. Jsme tu přece od toho, abychom jim pomáhali,“ usmál se policista Čáp.


Trpělivě zareagovala na policejní kontrolu i Anna Kosmáková z Vyškova, přestože ji hlídka zastavila již potřetí v jediném týdnu. „Asi to musí být. Alespoň si lidé uvědomí, že je třeba dodržovat pravidla silničního provozu,“ konstatovala Kosmáková.


Hned dnes se policisté vydají do ulic znovu. Tentokrát budou postávat u přechodů v blízkosti škol, aby přispěli k ochraně dětí rozdováděných z prázdnin.
„Hlídkovat tam budeme po celý týden vždy ráno a odpoledne, než se děti zklidní,“ uzavřel vedoucí pelhřimovské dopravky Lhotský.