Od 30. srpna dojde k navýšení úhrady za parkování v tamním areálu. Vedení nemocnice se tak rozhodlo řešit neukázněnost řidičů a regulovat množství vozidel v areálu.

„V současné době, i přes dopravní značení, parkují řidiči svá vozidla na všech možných i nemožných místech a brání provozu v nemocnici. Zvláště rozvozu stravy a průjezdu vozidel zdravotnické záchranné služby a sanitních vozů," sdělil technický náměstek nemocnice Tomáš Koubek.

Doba bezplatného parkování tak bude zkrácena na 30 minut. Za každou další započatou hodinu řidič zaplatí 30 korun. Řidiči mají možnost vyložit pacienta na ošetření a opustit areál. Vedení nemocnice se průběžně snaží reagovat na nárůst vozidel rozšiřováním parkovacích ploch .
„V příštím roce plánujeme demolici budovy bývalé nemocniční ubytovny a na jejím místě vznikne přibližně 40 dalších parkovacích míst," řekl ředitel nemocnice Jan Mlčák.

Aktuálně je v areálu nemocnice 53 parkovacích míst, dalších 66 míst nabízí horní parkoviště u gynekologicko-porodnického oddělení mimo areál nemocnice.