Celkem tři křižovatky, které tvoří dohromady trojúhelník, plánuje vedení obce předělat. „Do budoucna tam chceme udělat klasickou křižovatku ve tvaru písmene té. Plánujeme to už kvůli bezpečnosti a přehlednosti v dopravě,“ sdělil starosta Veselé František Peroutka.

Uprostřed zmíněného pomyslného trojúhelníku aktuálně stojí kromě opraveného kříže také autobusová zastávka s čekárnou a trafostanice. „Čekárna i trafostanice by mohly stát na druhé straně silnice. Nevylučuju, že nějaké mini zastávky budou na obou stranách silnice. Uvidíme, jaké řešení tam projektant navrhne,“ řekl František Peroutka.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkDodal také, že stávající čekárna je velká. „Navíc nám do ní loni nějaký kamion naboural, takže má hnutou střechu,“ poznamenal veselský starosta.

Po zmíněných přesunech a úpravách by na kraji Veselé mohla vzniknout nová křižovatka s přilehlým parčíkem, což by navíc také zlepšilo celkový vzhled obce.

Ve Veselé k tomu zatím zpracovávají projekt. „S policií a krajskou správou a údržbou silnic jsme jednali asi před dvěma roky. Dohodli jsme se, že na to necháme vypracovat právě ten projekt a na základě toho bude oficiální jednání a finální řešení,“ informoval Peroutka.