Už během letošní zimy tak Kraj Vysočina, který je zřizovatelem zmíněné školy, zahájí rekonstrukci původní kuchyně s jídelnou a přilehlými místnostmi, kde vznikne multifunkční místnost pro semináře, koncerty nebo přednášky, sklad a sociální zařízení. „V budově školy máme kuchyň s jídelnou, která se před čtyřmi lety zrušila a tyto prostory jsou od té doby využité. Proto jsme vymysleli, že by bylo vhodné udělat z těchto místností pěknou aulu, lépe řečeno multifunkční místnost pro různá setkávání. Stavebně by tyto prostory byly pro takové účely velice vhodné,“ informoval ředitel Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov Aleš Petrák.

Investice za téměř šest miliónů korun zahrnuje navíc přestavbu místnosti stávající auly. Ta bude stavebně předělena příčkami a tím pádem zde vzniknou dvě učebny s chodbou. Jedna učebna bude klasickou třídou, ze druhé dělníci udělají laboratoř biologie. „Dvě třídy se nám do bývalé jídelny nevešly a v aule se dají udělat hezky, takže jsme to vyřešili tímto způsobem. Navíc učebnu biologie si přesunu z malého kamrlíku do větší třídy,“ pochvaloval si Aleš Petrák.

Ilustrační foto.
Kamenici těší jen body, Pacovu přibyly starosti

Samotnému zahájení prací bude ještě předcházet zakázka na výběr dodavatele prací. „Z posudku požární bezpečnosti stavby navíc vzešel požadavek na zřízení venkovního únikového schodiště,“ doplnila mluvčí kraje Jitka Svatošová.