Akce je podle předsedy osadního výboru Bitětic Milana Váni spíš komorní, nebo původně měla být. „Původně jsme akci zamýšleli jen pro nás místní, popřípadě pro naše příbuzné a známé, ale ročník od ročníku lidé přibývají. Minule tu bylo snad až dvě stě padesát lidí, což je skoro až víc, než naše náves umí pojmout," vysvětlil menší potíže s organizací Váňa, ale dodal, že je rád, že se jejich slavnosti lidem líbí.

V duchu hasičů

„Jsme bohužel omezeni prostorem, takže můžeme jen doufat, že bude hezké počasí, protože schovat v případě deště někam dvě stě lidí není žádná sranda," vysvětlil. Akce se koná na návsi, přesněji v zahradě „u Cífků".

Tento tok se podle jeho slov ponese v duchu hasičů. „Přijedou hasiči z Pelhřimova, nebo i z Benešova, budou tu ukázky staré hasičské techniky a pelhřimovští hasiči předvedou zákrok, pravděpodobně vystříhávání z auta," popsal plánovaný program Váňa. Kromě toho si na své přijdou i milovníci jídla, protože toho bude rozhodně dostatek. „Upečeme nějaké to prase, bitětické koláče, bramboráky, samozřejmě pivo a pro děti domácí limonády," nalákal.

Skákací hrad

A nebudou chybět ani prý už tradiční soutěže nebo divadlo. Pro děti mají připravenou tvořivou dílnu, malování na obličej, skákací hrad nebo trampolíny a i dospělí si přijdou na své „Pro dospělé máme připravenou soutěž osmnáct plus, ale víc vám neřeknu, je to překvapení," dodal se smíchem Váňa.

A večer se lidé mohou těšit už na prověřenou skupinu Páťáci, která hrála na slavnostech i v minulých ročnících. „Hrají spíš takovou country muziku, zkrátka klasická vesnická tancovačka," uzavřel Váňa.

Vstup na akci je dobrovolný a těšit se můžete na soutěže o ceny.

Tereza Konířová