Od úterý je kvůli rekonstrukci uzavřená vozovka od Plander do Větrného Jeníkova a podle aktuálních předpokladů se s opravami dalšího zhruba desetikilometrového úseku z Humpolce do Jeníkova začne ještě v červenci.

„Uzavření silnice v úseku od křižovatky s komunikací II/131 za Větrným Jeníkovem po dopravní značku označující začátek Humpolce lze předpokládat nejdříve od 20. července. Zprůjezdnění vozovky odhadujeme na druhou polovinu září. O možnosti průjezdu není rozhodnuto," upřesnil Ondřej Rázl z tiskového oddělení Kraje Vysočina. Doplnil, že objízdné trasy pro osobní i nákladní automobily zatím nejsou stanoveny. Silnice mezi Humpolcem 
a Jeníkovem se díky rekonstrukci dočká nové vrstvy asfaltu.

„Součástí oprav je čištění propustků, úprava a sanace nezpevněných krajnic a příkopů a doplnění bezpečnostního zařízení, k němuž patří směrové sloupky a svodidla," dodal Rázl s tím, že úseků vozovky v obcích Větrný Jeníkov, Kalhov a Krasoňov, který je místní částí Humpolce, se rekonstrukce netýká.

Do Jihlavy pracovně občas dojíždí i Marcela Nováková 
z Humpolce. Jak přiznala, plánované opravy silnice ji na jedné straně potěšily, ale na straně druhé zneklidnily. „Samozřejmě je moc dobře, že silnici do Jihlavy čeká určitě potřebná oprava, ale na druhé straně se trochu obávám, jak se dostanu do zaměstnání. Snad to nebude tak komplikované," zadoufala Nováková.

Na opravy úseku Humpolec – Větrný Jeníkov v hodnotě 68,5 milionu korun dostane Kraj Vysočina dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

Od úterý dělníci pracují na opravách úseku silnice od Plander do Větrného Jeníkova, který bude neprůjezdný do konce srpna. Někteří řidiči volí cestu přes Smrčnou, ovšem i tu za týden uzavřou. Jednou z variant objížděk je vyrazit z Jeníkova rovnou na dálnici D1, ale sjezd na exitu 112 na Jihlavu je momentálně kvůli opravám rovněž zavřený. Auta proto sjíždějí na exitu u Velkého Beranova, odkud se vrací zpět do krajského města.

Oficiální objízdná trasa vede z Jeníkova do Šimanova, Hlávkova a zpět do Plander. Odsud se auta dostanou zpět na silnici vedoucí do Jihlavy.