„Chceme z bývalé výrobní budovy vytvořit obchodní a prodejní centrum. Své plány jsme již předložili městu Pelhřimov,“ řekl Petr Stoklasa, jednatel společnosti Alfatex Móda.

Záměru citelně chybí parkoviště

Spolu s obchodním centrem by mělo vzniknout z dosud nikým nevyužitých přilehlých venkovních ploch nové parkoviště. To ale bez odprodeje pozemků, které jsou ve vlastnictví města Pelhřimova, nemůže společnost zrealizovat.

Na úterním zastupitelstvu města se tento bod projednával bezvýsledně. Maximální výměra ploch je 4200 metrů čtverečných.

Při nabídnuté ceně čtyř stovek za jeden metr čtverečný by město získalo téměř 1,68 milionu korun. Suma, kterou Alfatex Móda městu nabídla, se zastupitelům nezdála dostatečně vysoká.

„Nemohu se pořád smířit s tím, že by město mělo prodávat v podstatě lukrativní pozemek za cenu čtyř stovek za metr čtverečný. Navíc podle návrhu, který byl zastupitelstvu předložen, nevím, proč by město mělo pomáhat při vybudování parkoviště. To hlavně z důvodu, že při výstavbě jiných obchodních center v Pelhřimově si každý musel kupovat pozemky přibližně za tisíc až 1200 korun za metr. A parkoviště budovali za vlastní peníze,“ nechal se veřejně slyšet Ladislav Med, jeden ze zastupitelů města.

„Jsme ochotni i nadále s městem jednat o ceně pozemku. Jde nám o odkup ploch. Je zde však i druhá varianta. Tou je směna částí našich a městských pozemků. Tato operace by však nebyla ani pro jednu ze zúčastněných stran zajímavá a byla by nevýhodná,“ konstatoval Petr Stoklasa.

Zastupitelé města se však konkrétně k celé záležitosti nevyjádřili.

„Celý návrh jsme po téměř půlhodinové rozpravě stáhli z projednávání. Do příštího zasedání si necháme vypracovat znalecký posudek a odhad ceny pozemku. Dále si necháme předložit projekt, aby všichni zastupitelé věděli, o co se vlastně jedná,“ informoval Deník místostarosta Bohumil Kovanda.

Vznik nových parkovacích ploch by jistě přivítali i sportovci a návštěvníci městského sportovního areálu.

Jednou z prodejen bude Mountfield

„Jakmile skončí prodejní doba v našem centru, bude parkoviště k dispozici i veřejnosti navštěvující přilehlý areál,“ konstatoval Petr Stoklasa.
Kdo však bude ve vznikajícím centru provozovat obchody, to se zatím neví. Deníku se však podařilo zjistit, že jednou z tamních prodejen bude řetězec Mountfield, který má nyní prostory v centru Pelhřimova.

„Je to pravda, nynější prostory chceme opustit a přestěhovat se jinam. Kdy to bude, to nemohu nyní říci. Je však pravda, že vše závisí hlavně na parkovacích plochách, které dosud neexistují,“ řekl Jaroslav Nedělčev, oblastní manažer prodejní společnosti.