„Jsem vystudovaný inženýr požární ochrany, dělal jsem i sportovní gymnastiku, ale zakotvil jsem u tance," vypráví s nadšením sobě vlastním Strnad. Na letní škole vyučuje moderní a jazzový tanec a jeho lekce jsou snad jedny z nejhlasitějších. Každou chvíli hodí „do placu" nějaký vtípek a nebo jen proplouvá mezi tanečníky a opravuje je za hlasitého pískání do rytmu.

„Na letní škole mě baví to, že ten týden se já i moji žáci věnujeme zkrátka jen tanci, všechny starosti necháme doma, a i když jdeme večer do hospody, bavíme se většinou o tancování. Je to zkrátka hlavní téma," popisuje.

Letní školu tance učíval i v Třešti, ale na Pelhřimově má rád hlavně místní podniky. „Mám rád, jak je tu všechno blízko, výborná cukrárna U brány nebo Ateliér, kam se rádi vracíme každý rok. Večer posedíme u vínka a obsluha je tam bezvadná," dodává.

Na letní škole se také setká se spoustou svých žáků. „Jsou tu jak lidé, kteří tanec dělají profesionálně, tak i ti, pro které je tanec nárazovou záležitostí. „Líbí se mi to prolínání. Tím, že tu je velké množství lekcí různých stylů tanců, se od sebe tanečníci mohou učit, pozorovat se a inspirovat se. Profesionálové pomohou těm, kteří mohou mít třeba větší talent, ale nemají za sebou tolik hodin dřiny, je to zkrátka svět sám o sobě," vypráví o letní škole tance Strnad.

„To, že mohu tanec vyučovat, mě dobíjí. Samozřejmě mě to i vyčerpává, konkrétně tady na letní škole tancuji 
i sedm nebo osm hodin denně, ale těší mě ta práce, kterou za sebou po tom týdnu vidím, a to je můj motor," vypráví o své vášni.

Tereza Konířová