Kraj Vysočina díky poloze ve středu republiky zaručuje dobrou dostupnost pro hosty a ceny bývají příznivé. Proto se Vysočina Tourism rozvoji této oblasti aktivně věnuje. „Ač se zdá, že se jedná jen o podporu majitelů vhodného ubytování či sálů, opak je pravdou. Svatební turistika má obrovský dopad na ekonomiku kraje,“ řekla ředitelka Vysočina Tourism Oľga Königová s tím, že ucelená nabídka je na webu vysocinasvatba.cz.

Zatím jsou na webu zajímavá místa rozdělená dle různých typů svateb. Největší výběr mají zájemci o venkovskou svatbu, na své si ale přijdou i ti, kteří se chtějí vzít v kostele nebo na zámku. V nabídce jsou i dva hrady, Roštejn a Lipnice nad Sázavou. Seznam se přitom neustále rozšiřuje.

Obchvat - illustrační foto
První krok k západnímu obchvatu Pelhřimova: stavbaři získali povolení k mostu

Kdo by si přesto nemohl vybrat, může se podívat na netradiční svatby. Tam spadá například lokalita zatopeného lomu Hidden Retreat, na jehož hladině plave unikátní modřínová sauna. Nebo Brána Matky Boží v Jihlavě, jeden ze symbolů města. Milovníky piva pak zaujme možnost vzít se v pivovaru, tu možnost nabízí Rodinný pivovar Bernard v Humpolci nebo Měšťanský pivovar v Polné.

Na webu jsou také doporučení na svatební koordinátory a regionální dodavatele nabízející služby jako je kadeřnictví nebo catering. „Připravujeme i další sekce. Například kategorii svatební dary, kde budeme představovat regionální výrobce vhodných darů pro novomanžele z Vysočiny,“ dodala Königová.