V Pelhřimově nejvíc hlasů získala sociální demokracie, ale po přepočtu má stejně zastupitelů jako ODS, tedy 4 z 21. Úspěšné byly i nově kandidující subjekty - ANO a Změna pro Pelhřimov, které obdržely tři mandáty, stejně jako lidovci. V úvahu pak připadá tradiční pelhřimovská "velká koalice", tedy ČSSD, ODS a KDU-ČSL, která byla ale měla jen těsnou většinu - pokud by ji nedoplnila TOP 09. Otázkou zůstává, kdo by byl starostou - zda zástupce ČSSD nebo ODS.

V Humpolci nastala změna v tom, že vyhrálo nové uskupení - ANO. Ovšem i tady je to Pyrrhovo vítězství, protože stejný počet mandátů (pět) získaly i ČSSD a ODS. A tady bude velkou otázkou, zda po vypjaté kampani k sobě najdou cestu ANO a ODS. Pokud ne, teoreticky mohou ČSSD a ODS za podpory lidovců vítězný subjekt vyšachovat ze hry. Kdo bude starostou, tak není vůbec jisté.

Pacově je situace jasná, tam na plné čáře sdružení nezávislých vedené současným starostou Lukášem Vlčkem. Získalo úctyhodných 49 procent, což po přepočtu dává většinu mandátů. Tím pádem je pravděpodobné, že v Pacově zůstane stejný starosta jako před volbami.