Putovní obrázková hra pro všechny generace, loučení se zimou, oslava v kině či jarmark a den otevřených dveří v mateřské škole v Počátkách. Ve městě si kulaté výročí založení školy připomenou od konce února do druhé poloviny března.

Od šestadvacátého února se zájemci mohou zapojit do obrázkové hry. V pátek osmého března dopoledne se lidé mohou přidat do průvodu ulicemi města a společnému vynášení Morany.

Mateřská škola v Počátkách: 

Zdroj: Youtube

„Sraz máme v 9.15 před mateřskou školou. Průvod půjde ulicemi Březinova, Tyršova, přes autobusové nádraží do ulice Stodolní, dále ulicí Žižkova, Horní, na Palackého náměstí a Tovární ulicí k potoku, kde se s Moranou rozloučíme. Bude následovat krátké inscenování příchodu Vesny a jejich souboj s Moranou,“ pozvala za mateřskou školu učitelka Barbora Senderáková.

V Počátkách letos oslaví výročí založení školky. Zdroj: poskytla MŠ PočátkyPro zvětšení obrázku klikněte ZDE.Zdroj: Zdroj: poskytla MŠ Počátky

O pár dní později, v úterý dvanáctého března, se koná v počáteckém kině slavnostní program a vernisáž výstavy Školka dříve a dnes. Na úterý devatenáctého března si v rámci oslav připravili jarmark a den otevřených dveří mateřské školy.