Z diskuse na zářijovém zasedání zastupitelstva města však vyplynulo, že rekonstrukce blízké křižovatky ulic Masarykovy 
a Hálkovy, která skončí se zářím, tento problém neřeší.

Námět k debatě o parkovišti u zdravotního střediska přednesla humpolecká zastupitelka a zároveň pracovnice Oblastní charity Havlíčkův Brod, pod niž spadá právě i Humpolec, Dagmar Arnotová (KDU-ČSL). „Na parkoviště jezdívám s našimi klienty, které čeká vyšetření u lékaře, 
a často nemám kde zaparkovat, protože je přeplněné. Jak to tam bude vypadat, až v této lokalitě skončí opravy?" zajímala se Arnotová.
V současné době parkoviště čítá pět šikmých parkovacích stání a další tři parkovací místa vyhrazená pro vozidla zdravotnické záchranné služby. Odsud je totiž přístup jednak k výtahu v budově, a jednak do chirurgické ambulance.

Jenže skutečnost je taková, že na parkovišti čas od času stojí i auta, z nichž se žádní cestující na vyšetření k lékaři zrovna nechystají. „My to bereme tak, že toto parkoviště je primárně určené právě pro pacienty. Víme ale, že tam bývají problémy. Už dříve jsme na parkoviště chtěli umístit závory na čip, ovšem realizace není jednoduchá. Také tam stojí kontejnery na odpad, pro které není v této lokalitě jiné vhodné místo," přemítal místostarosta města Květoslav Namyslo (ČSSD).

O neutěšené situaci 
u zdravotního střediska promluvil i lékař a zároveň humpolecký zastupitel Václav Janeček (TOP 09). „Léta máme s parkováním u polikliniky špatné zkušenosti. Myslím si, že parkovací závory by byly opravdu ideálním řešením," podělil se 
o svůj názor Janeček.

Místostarosta Namyslo ještě zmínil, že na parkovišti vyhradí tři místa pro invalidy. Na nich ovšem mohou zaparkovat jen ti, kteří jsou držiteli parkovacího průka-zu pro zdravotně postižené. „Náš problém to však neře-ší, jelikož my tento průkaz nemáme," pokrčila rameny pracovnice Charity a humpolecká zastupitelka Dagmar Arnotová.

Starosta Humpolce Jiří Kučera (ODS) debatu na zasedání zastupitelstva uzavřel 
s tím, že i podle jeho názoru by bylo nejrozumnější parkování u polikliniky nějakým způsobem „omezit" tak, aby parkoviště sloužilo jen těm, kterým skutečně slou-žit má. „Jak problém efektivně vyřešit, je k dalšímu zamyšlení," uznal starosta.

Své o parkování před sídlem lékařů ví také dvaasedmdesátiletá Marie, která si nepřála zveřejnit své příjmení. „Netroufám si tvrdit, že na tomto parkoviště parkují i lidé, kteří nejdou 
k doktorovi, ale kteří si například nakupují tady vedle v obchodě, ale ne jednou si mí známí stěžovali, že tu nemohli zaparkovat a že 
i na místech pro záchranku stála normální auta. Myslím si, že to by se dít nemělo 
a že lidé, kteří se špatně pohybují, by na parkovišti měli mít na nezbytně nutnou dobu kde zaparkovat," uvažovala Marie.