Do střední Evropy se podle odborníků z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dostane chladný vzduch od severozápadu. „Na hřebeny hor přinese vzduch teploty kolem nuly a slabší sněhovou pokrývku, do nížin denní maxima kolem deseti stupňů Celsia,“ uvedli meteorologové v předpovědi.

Dále upozornili, že sníh se může v týdnu objevit i ve středních, nebo dokonce výjimečně i v nízkých polohách. „Všechny modely se s velkou pravděpodobností shodují, že ochlazení potrvá minimálně do příštího víkendu, nebo i déle,“ doplnili meteorologové.

Mráz a sníh tak mohou ohrozit v následujících dnech kvetoucí stromy a rostliny. „To bude ale záviset zejména na množství oblačnosti, což ještě nyní není možné odhadnout. Pokud bude ale, zejména ve druhé polovině příštího týdne, tendence k vyjasněným nocím, zcela reálné jsou i teploty kolem minus dvou stupňů Celsia,“ varovali odborníci z ČHMÚ.

Zdroj: Youtube

Je to paradoxně jen pár dní zpátky, kdy v celém Česku padaly i desítky let staré teplotní rekordy v plusových hodnotách.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Lidé se stejnou krevní skupinou. Náměstí v Humpolci rozduněly historické skvosty

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

https://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/pocasi-teplo-rekordy-vysocina-trebic-libice-jaro-20240408.html