„Společnost E.ON vybuduje v letošním roce na vlastní náklady první rychlonabíjecí stanici v Pelhřimově na parkovišti za radnicí,“ informovala na stránkách města Andrea Unterfrancová z oddělení informačních a komunikačních technologií Městského úřadu Pelhřimov.

Tím ale kroky podporující elektromobilitu v Pelhřimově nekončí. Od letošního roku by ve městě totiž měly být k dispozici ještě další dvě dobíjecí místa.

Dobíjení by tedy bylo možné nejen v samotném centu města. „Pro letošní rok plánuje město Pelhřimov vybudovat na své náklady další dvě stanoviště určené k dobíjení elektromobilů a elektrokol, a to na parkovišti u Moneta Money Bank a na parkovišti u Kulturního domu Máj,“ nastínila další záměr Andrea Unterfrancová.

Zmíněná místa jsou vybrána záměrně. Všechna parkoviště, na kterých se s výstavbou stojanů počítá, totiž disponují rozlehnou plochou.

Pelhřimov se chystaným krokem chce připojit mezi místa podporující elektromobilitu. „Město pronajme za účelem výstavby, instalace a provozování nabíjecí stanice část pozemku číslo 3310/1 v katastrálním území Pelhřimov, což představuje dvě parkovací stání a prostor pro umístění dobíjecí stanice,“ upřesnila lokaci Andrea Unterfrancová.

Dodala také, že se o vybudování dobíjecích stanic ve městě mluvilo zhruba rok. Dříve v minulosti se ale o této možnosti neuvažovalo.

Pelhřimov se díky chystanému kroku připojí například k Vystrkovu u Humpolce, kde se dobíjecí stanice objevila již v polovině roku 2016, Černovicím, Lhotě Vlásenici nebo obci Kámen, kde dobíjecí stanici uvedli do provozu během loňského léta. „Dá se říci, že to byla investice do budoucna. Očekává se, že počet elektromobilů poroste,“ zhodnotil tamní stanici František Hofman, starosta obce Kámen. 

Připustil ale také, že zřejmě počet aut a kol poháněných elektrickou energií roste pomaleji, než se očekávalo, a místní stanice je prozatím zřejmě i díky tomu využívaná méně.