Jezdci a jejich koně bojovali v kategoriích senioři, junioři starší a mladší, děti a pony „L" a „ZL" a zároveň i v předkole Zlaté podkovy.

Deštivé počasí, které o víkendu panovalo, bylo podle pořadatelů pro jezdecký sport ideální. „Kdyby se závody konaly o týden dříve, kdy teploty dosahovaly tropické třicítky, bylo by to lepší pro diváky, ale pro koně a jezdce spíše ne," pochvaloval si ředitel závodů Jiří Klubal.

V silné konkurenci závodníků z celé republiky zabodovali také jezdci z Vysočiny. Největšího úspěchu dosáhla Radka Dvořáková z Rynárce na koni Damon 2, která se nakonec v kategorii seniorů umístila na druhém místě.

I Humpolec našel své jezdecké talenty. V soutěži Zlatá podkova obsadila páté místo Nelly Kůsová s koněm Flarégie z Jezdeckého klubu České zemědělské akademie Humpolec, ve Stříbrné podkově získala páté místo Markéta Máchová s Aférou z Jezdeckého klubu Humpolec, v Mistrovství České republiky juniorů vybojovala čtvrté místo Klára Altová s Radiantem z Jezdeckého klubu Humpolec a Michaela Balounová s klisnou Diamantixa z Jezdeckého klubu Glod Čejov se stala mistryní České republiky v kategorii dětí.

Celkového vítězství ale nakonec dosáhla dvojice z jezdeckého oddílu Albert Stolany.

Po chybách na parkuru, kterých se dopustil doposud vedoucí jezdec Lubomír Vrtek s koněm Diráno, se Mistrem České republiky stal Robert Pokorný na koni Caleppo.

„Stovky diváků mohly vidět jezdeckou soutěž, která byla napínavá až do konce. O vítězi nakonec rozhodly chyby dvou jezdců, kteří se dlouho drželi před ním," komentoval Jiří Klubal.

V jednotlivých soutěžích předkola Zlaté podkovy získali další účastníci kvalifikaci pro start ve finále, které se uskuteční ve dnech 24. až 26. srpna na humpoleckém školním statku.

Aneta Slavíková