Pro Ladislava Meda, lídra ODS vítězství velkým překvapení nebylo. „Jsem rád, že ODS v Pelhřimově vyhrála, že jsme obhájili a trochu posílili oproti předchozímu volebnímu období. Teď bude záležet na tom, jakým způsobem dáme dohromady většinu zastupitelstva. Myslím si, že nějaká možnost projednání tu je se všemi stranami a že něco smysluplného dáme dohromady,“ řekl Med.

Do nového zastupitelstva se dostane ještě dalších sedm stran, celkem v Pelhřimově v letošních komunálních volbách kandidovalo jedenáct subjektů. Třetí skončila se ziskem 12,65 procenta třetí KDU-ČSL a bude mít nadále tři zastupitele.

Ilustrační fotografie.
V Pacově obhájilo vítězství sdružení pro rozvoj a prosperitu se starostou Vlčkem

Výrazně ztratila před čtyřmi lety vítězná ČSSD, která skončila se ziskem 12,61 procent hlasů až čtvrtá a místo čtyř bude mít nově tři zastupitele. Páté hnutí ANO získalo v Pelhřimově 11,92 procenta hlasů a za ně tři mandáty.

Volební účast na Pelhřimovsku byla přes 55 procent  
V okrese Pelhřimov byla volební účast ve volbách do obecních zastupitelstev 55,29 procenta. Z 58 159 voličů zapsaných na seznam ve všech 120 obcích jich odevzdalo platný hlas 32 134. V komunálních volbách na Pelhřimovsku před čtyřmi lety odevzdalo platný hlas 31 570 voličů, což představovalo volební účast 53,98 procenta.

Pád ze třetího na šesté místo potkal Změnu pro Pelhřimov. Ta získala 11,04 procenta hlasů a bude mít dva zastupitele místo dosavadních tří.

Po jednom zastupiteli získaly Hnutí za harmonický rozvoj měst a obcí (5,7 procenta), sdružení Nezávislí pro občany (5,67 procenta) a KSČM (5,58 procenta).

Volební účast v Pelhřimově byla 48,12 procenta. Před čtyřmi lety přišlo volit 47,05 procenta.

Ilustrační foto.
Nejrychlejší volební výsledky? V Litohošti, následovala nejmenší obec v zemi