Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volby: Co nejvíc trápí obyvatele vašeho regionu?

Pelhřimovsko - Osm kandidátů se utká o křeslo senátora za patnáctý volební obvod. Deník jim všem položil stejnou anketní otázku:

16.10.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Co nejvíc trápí obyvatele vašeho regionu?

Milan Štěch

Tento region potřebuje zlepšit především stav dopravní infrastruktury.

Najdeme zde oblasti, kde jsou silnice druhé nebo třetí třídy, kam příliš nepřichází investoři. A právě s tím je třeba pracovat. Potřebujeme tu více podnikatelských subjektů, které budou mít pracnější výrobu, a tudíž nabídnou práci mladým vzdělaným lidem. V našem regionu je totiž běžné, že se studenti po studiu na vysokých školách již nevrací zpátky domů. Je tady větší podíl starších lidí. Mladí tady potřebují mít práci.

Vysočina nikdy nebude Prahou. Myslím si ale, že potenciál, aby Pelhřimovsko bylo na úrovni průměrných výdělků, tady je. Je dobře, že poslední dobou se kraj dostal výdělkově výš, než jsou Jižní Čechy. Právě tomu bych chtěl pomoci a prvním krokem k tomu je právě dobrá infrastruktura.

----------------------

Stanislav Bernard

Nevidím žádnou skutečně na první pohled vyloženě průšvihovou oblast. Jistě je spousta věcí, které je třeba zlepšovat, o tom není pochyb, ale nic, co by lidi vyloženě trápilo, mě na první pohled nenapadá.

Zlepšit jsou třeba cesty. Nejen tady, ale v celé zemi je třeba zlepšit infrastrukturu, možnosti sportování.

Opravdu nevidím vyloženě krizovou oblast. Ale jednou z těch nejzanedbanějších je již zmiňovaný stav cest a obchvaty měst.

-------------------

Jaroslav Max Kašparů

Aktuálně je to propouštění a hrozba propouštění. Dále lidi trápí a nelíbí se jim určitá nedostupnost toho, co dříve bylo dostupné. Projíždím vesnice a vidím uzavřené obchody, školky…

Dále pak jde o věci podprahové, jako například uložiště jaderného odpadu. Toho se lidé také hodně obávají. Jenom v patnáctém volebním obvodě, za který kandiduji, jsou plánována dvě uložiště. Další věci už jsou pak čistě individuální.

--------------------

Václav Urbánek

Tak určitě je to nezaměstnanost. Dále potom fakt, že politici jako kdyby region dosud poněkud opomíjeli.

Aktuální situace mimo jiné vyžaduje zvýšeně podporovat zemědělství, lesnictví a vodohospodářství.

------------------------


Zdeněk Guži

Z toho, co jsem měl možnost vidět, jsem zjistil, že největší problém je v získání finančních prostředků z Evropské unie. To si myslím, že je velká starost starostů zejména menších obcí.

Právě v tom vidím určitou chybu jak zastupitelstva kraje, tak i ostatních veřejně činných politiků.

Lidé nemají pomoc, servis a právě o to budu usilovat. Aby měli možnost se v regionu obrátit na někoho, kdo by jim pomohl se zpracováním projektu a tím k možnosti nějaké finanční fondy vůbec získat. Myslím si, že právě v tomto by se dalo udělat kus práce. Vysočina je krásný region a stojí za to podpořit malé vesnice, aby tam byl život, podpořit malé školky v obcích. Velice to tady chybí.

Velká města se dokáží o sebe postarat, případně si zaplatit servis. Pokud na to však starostové nemají, aby si mohli zaplatit servis, je pro ně zpracování projektu velkou zátěží. Menší obce informace sice mají, ale není organizace, která by jim pomohla. Na kraji by mělo být oddělení, které bezplatně poskytne pomoc a zpracuje to.

----------------------

Marie Paukejová

Domnívám se, že občané regionu, za který kandiduji, nejsou spokojeni se současným vývojem života společnosti, cítí se být podvedeni a ohrožení v základních životních jistotách. To se ostatně týká občanů celé ČR.

-----------------------

Tomáš Hamet

Nedostatečná nabídka volných pracovních míst s alespoň trochu důstojným platem, mizerná dopravní obslužnost, faktická nemožnost užívat silnice pro obyvatele malých obcí v zimě kvůli nedostatečné údržbě.

-----------------------

Jan Zedníček

Myslím si, že je to špatná dopravní obslužnost, snižování dotací do zemědělství, malý podíl z vybraných daní se vrací do rozpočtu obcí, špatné zásobování malých obcí potravinami, malé výdělky.

16.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Ilustrační fotografie.

Zloděj odstranil dva visací zámky a nakonec křovinořez

Zdravý životní styl byl týden mezinárodním tématem

Pelhřimov – Pelhřimovská organizace Hodina H se letos zapojila do mezinárodního projektu Happy Healthy Path čili Šťastná zdravá cesta. Skupinka šesti mladých lidí z Kraje Vysočina ve věku od 13 do 18 let se díky tomu spolu se svými vrstevníky ze Španělska, Lotyšska, Itálie a Slovenska věnovala zdravému životnímu stylu.

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Pelhřimov - Během čtvrtečního odpoledne bylo na okraji Pelhřimova velmi živo. V lokalitě za vodojemem, konkrétně naproti rybníku Stráž, se totiž uskutečnil již šestnáctý ročník sázení stromků pro nové občánky.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Vysočina – Volební místnosti po celé Vysočině a jejich okolí budou v rámci voleb, které se uskuteční dnes a zítra, tradičně pod drobnohledem policejních strážníků. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení