„Jsme rádi, že už se projektuje modernizace toho areálu. Jeho současný technický stav je totiž velmi špatný a otevřeně musím říct, že našemu městu dělá ostudu,“ posteskl si starosta Pacova Lukáš Vlček.

Jak sdělil mluvčí Železniční cesty Marek Illiaš, samotné práce by měly začít zhruba za rok. „Dojde k odstranění dlouhodobě nevyužívaných nižších částí budovy a celkové opravě patrové části objektu. Ta obsahuje technologii dálkového řízení provozu dráhy,“ sdělil Illiaš.

Přibude i temperovaná čekárna pro cestující. „Ta vznikne z prostor bývalé pokladny. Na jejím provozování jsme se předběžně dohodli s městem Pacov, které zajistí její otvírání a zavírání, včetně dohledu nad jejím stavem a hlášení závad správci objektu,“ prozradil Illiaš.

Právě čekárna na pacovském nádraží dosud chyběla. „Cestující museli čekat venku. V budoucnu se konečně budou moci kde schovat před deštěm či mrazem,“ komentoval Vlček.

Změní se i účel druhého patra nádražní budovy. „Teď se v něm nachází dlouhodobě nevyužívané nebytové prostory, které by bylo po opravě možno pronajmout,“ nastínil Illiaš. Cena rekonstrukce vzejde z veřejné soutěže.