Zeptali jsme se jí:

Byla jste nejmenší z účastnic. Nebrala jste to jako handicap?
Já jsem si už tak nějak zvykla, že jsem  malá a že když s nějakými holkami mluvím, tak na ně musím koukat nahoru. Nebrala jsem to tedy jako handicap.

Ve které disciplíně jste si věřila nejvíc?
V aerobiku a ve volné disciplíně, kde jsem si vybrala píseň Gangnam Style. Naše třída ji měla na akademii a tam měla velký úspěch.

Čím si vysvětlujete, že jste měla tolik fanoušků?
Nevím, jestli jsem tak oblíbená, že přijela skoro celá škola (smích). Určitě to bylo super. Když jsem přišla na jeviště a oni začali jásat „Káťa", tak ze mě ta tréma spadla.

Dívka roku 2013, Kateřina Nováková.Kdo vás do soutěže přihlásil?
Přihlásila jsem se sama. Už jsem chtěla jít minulý rok, ale neměla jsem na to věk. Tak jsem si řekla, že letos to chci zkusit. Taky jsem se inspirovala Dádou Duškovou z naší školy, která soutěž vyhrála loni.

Jak moc jste vítězství čekala?
Vůbec nic jsem nečekala. Když se vyhlašovalo třetí místo, tak jsem si říkala: To už tam nebudu. Říkala jsem si, že už mám titul Miss sympatie a že to už stačí.

Na pódiu jste působila přirozeně. Máte zkušenosti s vystupováním na veřejnosti?
Chodím na mažoretky, kde taky vystupujeme. Na pódiu jsem ve svém živlu, když si věřím, tak nemám trému.

Uvažujete o nějaké další soutěži, kam byste se přihlásila?
Zatím vůbec o ničem neuvažuju. Ještě pořád jsem hodně překvapená z tohohle vítězství.

Co na vítězství říkali vaši spolužáci?
Byli nadšení. Už na začátku mi říkali, že mi věří, že vyhraju. Byl bych ráda, kdyby příště zase vyhrál někdo z Pacova. Máme tam nějakou holčinu, která by sem chtěla jet. A budeme jí fandit.