Vstupenky na Velkou scénu Kulturního domu Máj na neděli desátého března ještě jsou k dostání, ale mizí rychle. „Společně si užijeme dvě hodiny zábavy spolu s našimi fanoušky. Hrozně moc se těším a jsem rád, že je o našíi akci takový zájem,“ uvedl pro Deník Martin Macík a poděkoval všem příznivcům, kteří na akci přijdou.

Posádka Martin Macík, František Tomášek a David Švanda přiveze sama sebe, dokument z Dakaru 2024 a hlavně vítěznou trofej, kterou je na Dakaru tradičně „zlatý“ beduín. Návštěvníci uvidí také medaile. „To je povinnost,“ usmál se Macík.

Po lidech skákaly do vody také auta, gejzír vody po jejich dopadu často dosáhl až na diváky.
Pístovské mokřady zaplnily teréňáky. Lidé si zase skákali do bažiny pro salám

Jen kamion Iveco, přezdívaný Čenda, se tentokrát neukáže. „To si necháváme na Posedlí Dakarem open air, který je spolu s dalšími Dakaráky tento rok desátého srpna v Přerově,“ pozval veřejnost na letní akci. „Tam se právě ukáže technika v akci,“ dodal.

Zdroj: Martin Macík

Martin Macík s parťáky akcí na Vysočině vyslyšel fanoušky, těch se totiž na sociálních sítích ptal, do jakých měst má přijet. Často se objevovala Jihlava, kde už Macík před pár lety jezdil.

Na dakarském vítězství má velký podíl rodinný klan Macíků ze Sedlčan
Cesta Macíků na vrchol. Od lízy v kopřivách až k bezvadnému Čendovi

Ale do Pelhřimova to není daleko. „Celkově byl zájem o Vysočinu. Začali jsme tedy hned po Dakaru hledat možnosti. Podle dostupných prostor, volných termínů a také hlasování fanoušků jsme se rozhodli právě pro Pelhřimov,“ vysvětlil volbu místa závodník, který je také úspěšným podnikatelem.