V sobotu se malí i velcí mohou těšit na ohnivou show, která vypukne ve 21 hodin v opatské zahradě. V neděli pak zájemci mohou zavítat na pouť smíření, která bude ve znamení připomínky kněží a řeholníků integrovaných v 50 letech v želivském klášteře. V 15.30 hodin začne želivská křížová cesta a o půl hodiny odstartuje mše svatá za zmíněné kněze a řeholníky.

Stejně tak jako v minulosti, je i dnes želivský klášter centrem duchovního života. Bratři v čele s opatem Jáchymem zde žijí v komunitě a kromě duchovní činnosti spravují také majetek kláštera, ke kterému patří ubytování, pivovar, restaurace, lesy, polnosti a rybníky.

Mimo jiné se v klášteře každý den v sezoně konají pravidelné prohlídky konventu kláštera s přilehlým kostelem Narození Panny Marie, který po požáru na počátku 18. století přestavěl významný český architekt Jan Blažej Santini. Celá prohlídka je bezbariérová a mohou ji absolvovat i návštěvníci s omezenou mobilitou, nebo na invalidním vozíku. Zajímavostí jsou exkurze do pivovaru, kde lze ochutnat tradiční nepasterizovaná a nefiltrovaná piva.